Netanyahu: Biz İsrailliler Trump'a tapıyoruz!

Sa, 11/06/2019 - 22:54

ABD'deki muhafazakarlara hitap eden bir kanala konuşan İsrail liderinin oğlu Yair Netanyahu, Donald Trump'ın İsrail'de gerçek bir rock yıldızı olduğunu, İsraillilerin kendisine taptığını söyledi.

Welayet News - İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun adı skandallarla birlikte anılan oğlu Yair, Amerikan muhafazakar medya ağı Blaze'e verdiği röportajda, durmadan babasına seçim hediyesi niteliğinde kararlar alan ABD Başkanı Donald Trump'ı yere göğe sığdıramadı. 

'GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ DOSTUMUZ'

Son olarak Arapları 'İspanyol işgali altındaki Kuzey Afrika topraklarını kurtarmaya' çağırmasıyla gündem olan Yair Netanyahu, Teksas merkezli Blaze TV'ye demecinde, Trump'tan 'rock yıldızı' diye söz etti.

"İsrallilerin ezici çoğunluğu Amerika'ya tapıyor, Başkan Trump'a tapıyor. O İsrail'de gerçek bir rock yıldızı" diye konuşan İsrail liderinin oğlu, hızını alamayarak şunları da söyledi:

"Başkan Trump, İsrail ile Yahudi halkının bugüne dek Beyaz Saray'da sahip olduğu en iyi dost ve Yahudi tarihinde daima hatırlanacak."

'BÜYÜK KİROS'U BİLE UNUTMADI, BU KALP SENİ UNUTUR MU'

Trump'ın BM kararlarının ve uluslararası konsensüsün hilafına Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıması ve Mayıs 2018'de ABD Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşımasına övgüler düzen Yair Netanyahu, birinci Pers imparatorluğunun kurucusu Büyük Kiros'un 2500 yıl önce Kudüs'ü tanıdığı için Yahudi halkı tarafından hala hatırlandığını dile getirip şöyle dedi:

"Yani bizim hafızamız uzun vadelidir."

İsrail liderinin oğlu sosyal medya trolü gibi yaptığı paylaşımların yanısıra yolsuzluk skandallarıyla da tanınıyor.

İSRAİL TRUMP'A 'TESLİM'

Pew'un 2018 yılı sonunda yaptığı araştırmada Trump'ın en yüksek oranda beğenildiği ülkeler olarak İsrail ve Filipinler sivrilmişti. Her iki ülkenin hakları yüzde 83 oranında Trump'ın ABD Başkanlığını beğendiklerini ifade etmişti.

'NE EYLERSE DOĞRU EYLER'

Trump'ın dünya politikasında doğru şeyi yapacağına en çok güvenen halk da Filipinlilerin hemen ardından yüzde 70 oranıyla İsrailliler olmuştu. 

Üstüne Trump sonrasında Suriye'ye ait Golan Tepeleri'nde 'İsrail egemenliğini' tanıdı ve İran Devrim Muhafızlarını 'yabancı terör örgütü' ilan etti.Yeni yorum ekle