Libya Parlamentosu Müslüman Kardeşleri Terörist İlan Etti

Sa, 14/05/2019 - 14:53

Libya parlamentosu temsilcisi Zaid Hediyye; "Libya parlamentosu dün gece Müslüman Kardeşleri terörist bir grup olarak niteledi." açıklamasında bulundu.

Welayet News - Rusya el-Yevm haber merkezinin bildirdiğine göre, Libya parlamentosu temsilcisi Zaid Hediyye; "Libya parlamentosu dün gece Müslüman Kardeşleri terörist bir grup olarak niteledi." açıklamasında bulundu.

Bu yasa, Tobruk'ta yer alan Libya parlamentosunda oy çokluğuyla onaylandı.

Libya parlamentosu sözcüsü Abdullah Belhik bu konuda yaptığı açıklamada; "Bu tasarı ile birlikte, Müslüman Kardeşler suçlu ve terörist bir gruptur." dedi. 

Libya'ya, geçen aydan bu yana çatışmalara ve Libya Ulusal Ordusu güçleri komutanı General Hafter ile Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Fayez Mustafa Al-Sarraj arasındaki gerginliğe sahne olmaktadır. 

General Hafter, Ulusal Mutabakat Hükümetinin merkezi Trablus'u ele geçirmek için Libya'nın batısında birlikleri muhafaza ediyor. Ancak şimdiye kadar başarılı olamadı. 

Daha önce, Birleşmiş Milletler tarafından Libya'nın yasal hükümeti olarak tanınan Fayez Sarraj başkanlığındaki Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Fransa'yı Halife Hafter'i desteklemekle suçluyor. Yeni yorum ekle