ABD'nin Suriye'den Petrol Çalmaya Devam Ediyor

Sun, 04/06/2023 - 15:28

Amerikan işgal güçleri yeni bir Suriye petrol sevkiyatı çaldı ve Irak'taki üslerine nakletti.

Welayet News  - Amerikan işgal güçleri Suriye'den petrol çalmaya devam ettiler.

Irak sınırındaki Al-i Arabiya banliyösünde bulunan yerel kaynaklar SANA muhabirine, Suriye petrolü taşıyan 45 tankerin Irak'taki Amerikan üslerine sevk edildiğini bildirdi.

Bu kaynaklar, Amerikan işgal güçlerinin Haseke'nin doğu banliyölerindeki yasadışı "Al-Mahudiye" geçişinden 45 petrol tankerini kuzey Irak'taki üslerine kaydırdığını ekledi.

ABD askeri kolu olan IŞİD terör örgütünün Aralık 2018'de Suriye'de yenilgiye uğratılmasıyla, ABD güçleri doğrudan bu grubun yerini aldı ve tam o andan itibaren IŞİD yerine Suriye petrolünü çıkarmaya ve çalmaya başladılar.

Haseke ve Suriye'nin diğer kuzey bölgelerinde Amerikan güçleri ve onların desteklediği "Suriye Demokratik Güçleri" (SDG) olarak bilinen milislerin işgali altındaki bölgeler, işgalcilerin ve milislerin bu bölgelerde yaşayanlara yönelik terör eylemlerinin varlığına karşı Suriye vatandaşlarının protestolarına her zaman tanık olmuştur.

Suriye hükümeti, Suriye'nin doğusunda ve kuzeydoğusundaki bu milislerin ve Amerikalıların petrol yağmalamaktan başka bir amaçlarının olmadığını ve varlıklarının yasa dışı olduğunu defalarca vurguladı.

Tags: 


Add new comment