Hizbullah: Direniş İsrail Hegemonyasını Çökertmiştir

Per, 31/05/2018 - 08:41

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı, Amerika’nın Siyonist Rejime çekinmeden sunduğu yardımlara değinerek şu açıklamalarda bulundu: ‘Direniş ekseni Tekfirci-İsrail-Amerika planını yenmiştir ve bununla birlikte, İsrail hegemonyasını da çökertmiştir.’

Welayet News - Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, mevcut dönemin batı ve Amerika tarafından ılık savaş dönemi olduğunu ve Amerika’nın bir taraftan demokrasi ve özgürlük iddiasında bulunurken, diğer taraftan Siyonist Rejimin işlediği cinayetleri desteklemesine değinerek şunlar söyledi: ‘Suudiler Yemen’e karşı savaşla, Yemen halkını desteklediklerini iddia ediyorlar ama kadınları, çocukları ve yaşlıları şehit ediyor, evleri yıkıyorlar.

Uluslararası güvenliği savunma iddiasıyla Hizbullah’ı terörist olarak adlandırıyor, ona karşı ekonomik cezalar uyguluyorlar. Oysa ki Hizbullah, özgürlük, toprakların kurtarılması ve Lübnan halkının onuru doğrultusunda çaba gösteriyor ve Hizbullah, Lübnan ve Filistin halkını destekliyor. Onlar ise, katil İsrail rejimini destekleme doğrultusunda hareket ediyorlar.

Amerika, siyasi muhalifler bahanesiyle Lübnan sınırlarında, Irak’a ve Suriye’de Birleşik Arap Emirliklerinden tekfirci unsurları meydana getirdi ama direniş ekseni, tekfirci-İsrail- Amerika planını yendi ve bununla birlikte İsrail hegemonyasını da çökertti.’

Şeyh Naim Kasım aynı zamanda, “Filistin halkı sahnede olduğu sürece Siyonist Rejime huzur yoktur” ifadesinde bulundu.

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı, Lübnan içerisindeki duruma da değinerek, Hizbullah’ın hükümette eskisinden daha aktif olacağını açıkladı.

 Yeni yorum ekle