İşgalci İsrail Lübnan Sınırına Sığınak İnşaatına Başlıyor

Cu, 25/09/2020 - 15:25

Siyonist rejim Kuzey (Lübnan) sınırlarındaki Siyonist yerleşimcilerin (işgalcilerin) güvenliğini artırmaya çalışıyor.

Welayet News - Siyonist rejim  Kuzey (Lübnan) sınırlarındaki Siyonist  yerleşimcilerin (işgalcilerin) güvenliğini artırmaya çalışıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi Farsça servisinin haberine göre, Mossad'a yakınlığı ile bilinen Walla internet sitesi şu haberi duyurdu: Knesset Dışişleri ve Güvenlik Komitesi, bugün, Kuzey sınırlarındaki yerleşim birimleri için 600 sığınağın yapılmasını konu edinen "Kuzey Kalkanı" adlı projeyi inceleyecek. Projenin onaylanması durumunda, savaş bakanlığının hızlı bir şekilde sığınakların inşasına başlaması bekleniyor. Proje, yaklaşık olarak 130 milyon İsrail Şekeline mal olacak. Sığınakların yapımı, Kuzey sınırlarındaki çatışmalar ve Siyonist rejimin Suriye'ye yaptığı son saldırıların intikamı niteliğinde olacak muhtemel Hizbullah saldırısının gölgesinde gerçekleşecek.

Siyonist rejim ordusu, Hizbullah'tan gelebilecek muhtemel her bir saldırı için büyük endişe içerisinde. Hatırlanacağı üzere Siyonist ordu geçtiğimiz haftalarda kuvvetlerini Kuzey sınırlarında hazırol vaziyette bekletmişti.

kudusgunu.comYeni yorum ekle