Siyonist İsrail rejiminden Suriye’ye saldırı tehdidi

Pa, 01/12/2019 - 23:09

İsrail'in yeni Savunma Bakanı Naftali Bennett, orduya Suriye'deki 'İran hedeflerine' yönelik saldırıları artırma çağrısında bulundu.

Welayet News - İsrail Savunma Bakanı Bennett, Suriye'deki 'İran hedeflerine' yönelik baskıyı artırabilecek stratejik bir fırsat penceresinin açık olduğunu söyledi.

Jerusalem Post'un haberine göre Bennett, İsrail ordusunun Suriye'deki hedeflere yönelik saldırını yoğunlaştırması gerektiğini belirtti.

Bakan, yaptığı açıklamada İran'ın askeri gücünün hâlâ 'zayıf' olduğunu öne sürerek, İsrail'e dönük tehlikenin 'düşük' olduğunu kaydetti.

Ayrıca Bennett, İsrail'in son yıllarda bölgede uyguladığı politikanın Suriye'de ve diğer bölgelerdeki 'İran varlığına' hasar vermek amacıyla değişmesi gerektiğini vurguladı.

Bennett'e göre İsrail'in, şu an 'İran'ı durdurmak' ve hatta Suriye'yi terk etmesini dâhi sağlamak için bir fırsatı bulunuyor ve bu, ABD'nin ülkeye yönelik artan ekonomik baskısıyla paralel.

Bennett, açıklamasında şunları söyledi:

"Bugün harekete geçmez ve bu fırsat penceresinden daha uzak bir gelecekte faydalanırsak risk daha büyük olacak ve askeri kabiliyetlerinin gelişmesine bağlı olarak bizi felç bırakacaklar. ABD'nin artan ekonomik yaptırımları ve siyasi baskı ile birlikte daha saldırgan bir askeri harekat, İran'ı Suriye'den çıkarabilecek şeyler."Yeni yorum ekle