Hali hazırda görünmeyen çeşitli cephelerde düşmanlarla savaşıyoruz

Cu, 23/08/2019 - 12:07

Devrim Muhafızları Genel Komutanı Hüseyin Selami, ekonomik savaşın hali hazırda düşmaların progranlarının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Welayet News - Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, Abiy-i Gülşen Tesisleri’nin açılışında yaptığını konuşmada, “Nahoş olaylar yaşanmadan önce çeşitli cerayanları takip etmemiz gerekir. Hali hazırda düşmanlarla gerçek savaştayız, görünmeyen çeşitli cephelerde düşmanlarla savaşıyoruz. Düşmanlar örtülü bir şekilde savaşa başladılar ama biz bu savaşı görüyoruz ve karşısında duruyoruz” açıklamasında bulundu. 

Tümgeneral Selami, “Siyasi savaşlarla uğraşıyoruz. Şu anki haberler düşmanların sanaryosunu, planlarını iyice açıklayamıyor. Ekonomik savaş düşmanların daimi programlarının bir parçasıdır. Ülkenin ekonomisini tahrip etmek için yaptıkları plan, üzerinde çalışılmış bir plandır. Halkı çatıştırmak ve nizamla karşı karşıya getirmek oldukça sinsi ve ciddi bir politikadır” ifadelerini kullandı. 

Devrim Muhafızları Genel Komutanı, sözlerine devamla şu açıklamalarda bulundu: “Toplumun maişetini, iş güç ortamını düşmanın tehlikeli sanaryosuna göre takip etmeliyiz. Düşmanların planı bizim için büyük bir savaş sayılıyor. Nerede mahrumiyet ve istizafı simgeleyen bir sembol görülürse o bölgede hazır oluyoruz ve bu yönlü çabalar destekleniyor. Bu savaş, iradelerin birleşmesini, kalplerin birlikteliğini ve kenetlenmesini gerektiriyor.

Nizam bugün genel bir seferberliğe muhtaçtır. Kutsal savunma döneminde halktan az sayıda kişinin savaşa katılması zafer için yeterliydi. Ama bugün herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Toplumumuz için fakirliğin, mahrumiyetin giderilmesi yönünde yapılam her gayret, başarılı bir operasyon gibidir. Düşmanı hedeflerinde uzaklaştıran her çalışma değerlidir”. 

Bugün büyük devletlerin bizim gücümüzün farkında olduklarını belirten Tümgeneral Selami, “Ülkenin mevcut sorunları çözülebilir sorunlardır. Omuz omuza vererek bu sorunları bertaraf etme doğrultusunda çaba içinde olmalıyız. Bütün organlar elini taşın altına koymuş durumda. Yaptırımlara rağmen ilerleme bandındayız ve İran, savaştığı halde gelişebilen az sayıdaki ülkeler arasında yer alıyor” diye kaydetti.   

Welayet NewsYeni yorum ekle