İsrail’in Tehditleri Bizi Korkutmuyor

Cu, 23/08/2019 - 10:46

Siyonist rejimin tehditlerinin hiçbir zaman Filistinlileri korkutmayacağını belirten Filistinli İslami Cihad Hareketinin bir üyesi, Filistinli gruplar arasında uzlaşma ihtimalinin hayal edilemeyeceğini belirtti.

Welayet News - Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Bürosu üyesi Nafız İzam, İsrail’in parti liderleri tarafından Gazze Şeridi’ne karşı bu rejimin artan tehditlerinin yeni olmadığını ve Filistin halkını korkutmadığını söyledi.

Nafız İzam şu ifadelerde bulundu: ‘İsrail’de seçim rekabetinin artmasının ve Gazze’ye karşı savaş hakkındaki uyarıların gölgesinde, bu rekabetin İsrail’in bütün partilerine baskı yaptığı çok açıktır ve bu partiler tarafından Gazze’ye karşı takınılan tutumun gerçekten uzak ve seçim kampanyalarını pazarlamak için olması çok doğaldır.

Filistinlilerin yaşadığı zorlu şartlara rağmen ve bölgedeki ve Arap ülkelerindeki durum ışığında, onlar çatışmalarda pes etmiyor ve hatta imkanları az olmasına rağmen İsrail ve herhangi bir saldırı karşısında durabiliyorlar.’

Nafız İzam, uzlaşma dosyaları ve açık ve gizli görüşmelerde gündeme gelen konular hakkında şunları söyledi: ‘Milletimize söylememiz gereken gerçek şu ki, uzlaşı çöktü ve bu konu hakkında bir ufuk hayal edilemez.

Uzlaşma hakkında bazı görüşmeler ve yorumlar yapıldı, ancak şu ana kadar halkı, bu hassas davada ilerleme kaydedildiğini söyleyerek ümitlendiremeyiz.’Yeni yorum ekle