SP lideri Temel Karamollaoğlu’nun pasaportu 'terör' gerekçesiyle iptal edildi

Sa, 11/06/2019 - 23:17

SP lideri Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimleri sonrası gittiği nüfus müdürlüğünde pasaportunun ‘terör’ gerekçesiyle iptal edildiğini öğrendiğini söyledi.

Welayet News - Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, pasaportunun “terör” gerekçesiyle iptal edildiğini söyledi.

Halk TV'de katıldığı televizyon programında konuşan Karamollaoğlu, geçen yıl 24 Haziran seçimlerinin ardından pasaport değiştirmek için gittiği nüfus müdürlüğünde kayıtlı olan sistemde isminin karşısına “terör” ifadesinin yazıldığını öğrendiğini açıkladı. 

Karamollaoğlu şunları kaydetti:

”Milletvekillerine verilen bir yeşil pasaport var şimdi onu emekli milletvekilleri için diplomatik pasaporta çevirdiler. Pasaportu değiştirmek için nüfus müdürlüklerine gittim. Nüfus müdürü sıkıldı falan, 'Ne oldu?' dedim. 'Efendim, size pasaport veremeyiz' dedi. 'Niye veremezsiniz?' dedim. 'Sizin isminizin karşısına 'terör' yazmışlar' dedi. Genel seçimlerden hemen sonra oluyor bu olay. Ne yazmışlar? Terör. 'Peki niye yazmışlar?' dedim. 'Onu biz soramıyoruz efendim' dedi. Benim gibi 1701 bin insanın isminin önüne terör ile irtibatlıdır diye yazmışlar. Allah'tan korkun ya, bu kadar düşmez bir insan. Bu olaydan hemen 10-15 gün içinde kaldırdılar sonra. Niye kaldırıldı, nasıl kaldırıldı, o ifade neden konuldu bilmiyorum. Devlet böyle yönetilmez. Ben bunu bir sene sonra söylüyorum ama bu bir skandal.”Yeni yorum ekle