Akşener: Erdoğan Kenan Evren'i geride bıraktı

Sa, 14/05/2019 - 11:09

'6 Mayıs pazartesi günü YSK üzerinden milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Gün darbeye karşı demokrasi safında buluşma günüdür.'

Welayet News - İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma katliamını anan Akşener, “İş kazası değil gerçek anlamda bir iş cinayetiydi Soma. Madencilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 301 madencimizin ruhları için sizlerden bir Fatiha okumanızı istiyorum” dedi.

“Bugün ilk hür ve adil seçimlerin yapıldığı seçimlerin yıl dönümü. Örselenmiş demokrasimizin doğum günü ve ne acıdır ki biz şafağa hasret bir ülkede bir kez daha karanlık günlerden geçiyoruz. Tarihimiz boyunca en karanlık anın güneşin doğuşuna en yakın an olduğunu ispatlamış milletimiz bunu yapmak zorundadır” şeklinde konuşan Akşener, 6 Mayıs’ta YSK üzerinden halkın iradesine darbe yapıldığını ve buna sessiz kalmayacaklarının altını çizdi.

‘MAALESEF SAYIN ERDOĞAN KENAN EVREN'İ BİLE GERİDE BIRAKTI’

Akşener’in grup toplantısındaki açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bağımlı yargı yoluyla millet iradesinin gasp edilmesi ikinci bir 28 Şubat'tır. Maalesef Sayın Erdoğan Kenan Evren'i bile geride bıraktı. Erdoğan tek adam olmakla yetinmeyip tek seçmen olmaya çalışıyor.

-Darbenin bir yol ve alışkanlık haline gelmemesi için milletimiz demokrasinin yanında olacaktır.

-Büyük Türk milletine söz veriyorum Türkiye Venezuela da olmayacak Kuzey Kore de olmayacak. Demokrasi bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Gün darbeye karşı demokrasi safında buluşma günüdür. Gün, gözünü karartarak Türkiye'yi uçuruma sürüklemek isteyenlere karşı durma günüdür. Gün, yeniden millet iradesi, yeniden hürriyet günüdür. Aziz milletim bu partiler, bu konu sadece partiler arası bir mesele değildir. Mesele Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında bir yarış olmaktan çıkmıştır. Mesele rant ve yağma uğruna Türkiye'yi uçuruma sürükleyenlerin bu çabasını boşa çıkarma meselesidir. Türk milleti sandığı devirenleri hiçbir zaman affetmemiştir. Umarım darbenin bir yol ve alışkanlık haline gelmemesi için milletimiz hep birlikte demokrasinin yanında olacaktır. Bu milletin önündeki tarihi bir sorumluluktur.

-Damat bakan hafta sonu bir programda kendisine methiyeler düzerek ekonominin dengelendiğini ve tünelin ucundaki ışığın büyüdüğünü söyledi. Hem dengelenmişiz hem de hazine MB'den 40 milyar lira ihtiyat akçesi istiyor. Biliyorsunuz hükümet geçenlerde de MB kar dağıtımını erkene aldı. İhtiyat akçesi ön görülemeyen durumlarda kardan ayrılan paydır. Çarşıda pazarda vatandaş her şeyi çok iyi yaşıyor, görüyor da damat bakan siz neyi görmüyorsunuz? Damat bakan bize hâlâ masal anlatıyor. Hiçbir siyasi kazanç tek bir vatandaşımızın saçının telinden önemli değildir. “

‘SAVCILARA SESLENİYORUM, SALDIRIRKEN 'ÖLDÜRÜN' DİYE BAĞIRANLARI DEĞİL, MİLLETİ KORUYUN’

Saldırıya uğrayan gazeteci Yavuz Selim Demirağ’ı ziyaret ettiğini de anlatan Akşener, şunları söyledi:

"Yavuz Selim Demirağ'ı ziyaret ettim. Biliyorsunuz saldırganlar serbest bırakıldı. Bir gazeteciye sopalarla saldıranların ifadesinde trafik kavgası deyip olay basit bir olay olarak görüp serbest bırakmak akıl karı değildir. İnek hırsızlığı bu olayda belli ki devreye girmiş, saldıranlar serbest bırakılmıştır. Türkiye gazetecilerin tehditle esir edildiği bir ülke olmayacak. Savcılara sesleniyorum, saldırırken öldürün diye bağıranları değil, milleti koruyun.”

‘KENDİ MANEVİ KIZINI KORUYAMAYAN BİR ADAM BU MİLLETİ NASIL KORUYACAK?’

"Göknur Damat kızımız bıçaklı saldırıya uğradı. Neden? Ekrem İmamoğlu'nu desteklediği için. Saldırgan bıçaklamadan önce sen misin o yürekli diye soruyor. E Göknur yürekli tabii. Kanserle mücadele etmiş, sizin gibilerden mi korkacak. Ama görülüyor ki Türkiye Erdoğan'ın yönetemediği bir yere gelmiş. Kendi manevi kızını koruyamayan bir adam bu milleti nasıl koruyacak. Milletin adamı nerede?”Yeni yorum ekle