Bazı ülkelerdeki İslami uyanış, Amerika ve Siyonist rejime güvenildiği için söndü!

Pt, 06/05/2019 - 21:09

İslam İnkılabı Rehberi İmam Seyyid Ali Hamanei, İran milletinin geçen 40 senedeki olağanüstü ilerlemeleri ve artagelen onur ve izzetinin Kuran-i Kerim'e itaat ve direnmekten kaynaklandığını, bugün şeytanlar ve kafirleri yegane yenme yolunun direnmek ve karşı duruş olduğunu vurguladı.

Welayet News - İran İnkılabı Rehberi İmam Hamanei, bugün akşam saatlerinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim ile ünsiyet meclisinde bir konuşma yaptı.

İslam İnkılabı İmam, insanlık ve İslam toplumunun bugünkü temel ihtiyaçlarından birinin Kurani öğretileri anlamak ve yerine getirmek olduğunu belirterek, Kuran-i Kerim'in buyurduğu gibi müstekbirler, kafirler, şeytanlar ve tağutlarla mücadeleye ve onlara karşı durmaya vurgu yaptı.

Günümüzde İslam dünyasındaki sorunların birinin Kur’an-ı Kerim’e itaat etmemek olduğunu belirten İmam Hamanei, "cumhurbaşkanlığı veya kraliyet pozisyonundan milletlere nara atanlar, Kuran-i Kerim'in sarih şekilde onlarla mücadele etmeyi emrettiği ve güvenilmez olduğunu belirttiği kişilerin ta kendisidir." diye konuştu.

İmam Hamanei beyanatının devamında, bazı ülkelerdeki İslami uyanış ve halk ayaklanmasına dikkat çekerek, "Bu hareket, kadir kıymeti bilinmediği ve Amerika ve Siyonist rejime güvenildiği için söndü, ancak İran milleti, Kuran-i öğretilerle dolu olan rahmetli İmam Humeyni'in bereketi sayesinde kendi hareket ve devriminin değerini bilip, ilk günden itibaren müstekbir güçlere güvenmeyip, onlara karşı koydular." ifadelerini kullandı.

İmam Hamanei sözlerinin devamında Kuran-i Kerim'in benzersiz bir sanat olduğuna işaretle şöyle buyurdu: “Kur’an benzersiz bir sanat eseridir. Her şeyden evvel gönülleri mıknatıs gibi İslam’a doğru çeken şey Kur’an-ı Kerim’in sanat yönüydü” 

İslam İnkılabı Rehberi, Kurani öğretilerle toplumun ünsiyet kurmasının dünyevi ve uhrevi hayat ile ilgili meselelerde toplumun sağlamlığına neden olacağını kaydetti.Yeni yorum ekle