Birçok Arap Lideri, Amerika ve Siyonistler'in hizmetçisidir

Pt, 15/04/2019 - 14:45

İmam Hamanei, İran'ın Başkenti Tahran'da düzenlenen 'Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması'na katılan yarışmacılar ile bir araya geldi.

Welayet News - İmam Hamanei, İran'ın Başkenti Tahran'da düzenlenen 'Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması'na katılan yarışmacılar ile bir araya geldi.

Kur'an-ı Kerim’in önemine değinen Devrim Lideri, "Hiç şüphesiz Kur'an-ı Kerim, insanın saadet ve mutluluğunu amaçlayan bir kitaptır. Kuran yalnızca ahiret için değil, aynı zamanda dünya için de mutluluk sunar." dedi.

Kuran-ı Kerim’in hayatta paratik bir şekilde uygulanması gerektiğini vurgulayan İslam Devrimi Lideri, Fetih suresinin 29. ayetini hatırlatarak, şunları sölyedi:

“İslam ümmeti arasında Kur'an’ın uygulanmaması bir veya iki örnekle sınırlı değil. Kur’an, Müslümanlar için ‘Onunla beraber olanlar da kâfirlere karşı sert, kendi aralarında merhametlidirler’ tavsiyesinde bulunuyor. Bazılarımız ‘kâfirlere karşı sert’ konusunu unutuyor ve bir kenara bırakıyoruz. Örneğin İslam ülkelerinde ABD ve Siyonistlerle işbirliği yapanlar, Filistin'de dökülen kanı hiçe sayarak onların haklarını mahvettiler. Bu kişiler ‘kâfirlere karşı sert’ konusunu unutup kâfilerin uşağı olmuşlar. Şu anda birçok Arap lideri bu yolu izliyor.

Bir grup ise 'kendi aralarında merhametlidirler' ayetini unutup Müslümanlar arasında ihtilaf yaratıyorlar. Kur’an-ı Kerim’e, Kabe’ye ve Kıble'ye inanan mu'minleri tekfir ediyorlar. İslam ülkeleri birbirlerine karşı merhametli davranmadığı zaman iç savaşlar ortaya çıkıyor. Tıpkı Yemen ve Suriye’de olduğu gibi. Yemen 4 yılı aşkın süredir bombalanıyor. Bunu yapanlar kimler? Kâfirler mi? Hayır bu ülke kâfir değil, Müslümanlara merhametli davranmayan bir İslam ülkesidir."Yeni yorum ekle