Ayetullah Sistani, Irak'ın dostlarını takdir etti

Çar, 13/03/2019 - 17:09

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Necef'te yaptığı görüşmede Ayetullah Sistani, Irak'ın komşularla ilişkilerinin gelişmesini sıcak karşıladığını belirterek, bu ülkenin dostlarını IŞİD teröristlerine karşı zaferden dolayı takdir etti.

Welayet News - Fars Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün Iraklı büyük taklit mercii Ayetullah Sistani ile görüştü.

Ayetullah Sistani'nin ofisinde yapılan açıklamaya göre, bu görüşmede Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Iraklı yetkililerle görüşmelerinin sonuçları ile ilgili bir rapor sunarak, ziyaretinin kazanımlarını anlattı.

Ayetullah Sistani de görüşmede, Irak'ın komşularıyla iki tarafın çıkarları , egemenliğine saygı ve birbirinin iç işlerine müdahale edilmemesi çerçevesinde münasebetlerinin geliştirilmesi doğrultusunda atılan her türlü adımı sıcak karşıladı.

Ayetullah Sistani, Irak halkının IŞİD ile mücadelesi ve fedakarlıklarına işaretle, Irak dostlarının bu zaferin gerçekleşmesindeki rolünden dolayı teşekkür etti.Yeni yorum ekle