Silopi'de iki kardeşi öldüren 'panzer davası' otuz saniyede ertelendi

Per, 14/02/2019 - 15:23

Silopi'de, iki kardeşi uykusunda öldüren panzerin bugün görülen davası yaklaşık 30 saniye sürdü. Dava 2 Mayıs'a ertelendi.

Welayet News - Silopi’de bir polis panzerinin evlerine girmesi sonucu hayatını kaybeden Yıldırım kardeşlerin ölümüne neden olan polislerin yargılandığı davanın 7’nci duruşması bilirkişi raporunun mahkemeye sunulmaması üzerine bir kez daha ertelendi. Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde 3 Mayıs 2017 gecesi uykudaki 7 yaşındaki Muhammed ile 6 yaşındaki kardeşi Furkan Yıldırım’ın ölümüne neden olan zırhlı aracın sürücüsü polis Ömer Yeğit ve onu görevlendiren amiri Murat Maden hakkında açılan davanın 7’nci duruşması yapıldı.

YİNE ERTELENDİ

Cizre 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, Yıldırım kardeşlerin babası Mesut Yıldırım ile avukatları ve sanık polis Maden hazır bulundu. Mahkeme heyeti, bir önceki duruşmada da istenilen ancak halen gelmeyen İstanbul Teknik Üniversitesi’nden seçilecek iş sağlığı ve güvenliği konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi heyetinin, sorumluların kusur durumlarının tespiti konusunda istediği rapor üzerine duruşmayı tekrardan erteledi.

BİR ÖNCEKİ DURUŞMADA 2 DAKİKA SÜRMÜŞTÜ

MA’nın haberine göre yaklaşık 30 saniye süren duruşma, 2 Mayıs’a ertelendi. Davanın bir önceki duruşması da yaklaşık iki dakika içerisinde ertelenmişti. Olay sonrası tutuklanan sanık polis Yeğit ilk duruşmada tahliye edilmişti. Yeğit, olaydan kendisini görevlendiren İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan ile yetkilileri sorumlu tutarken, davada adı geçen polis Tuncay Taşdemir ile İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan’ın disiplin soruşturması neticesinde ceza aldıkları ortaya çıkmıştı.Yeni yorum ekle