Büyük İslam ve Ehl-i Beyt Alimi Muhammed Avci Hoca Hakka Yürüdü

Per, 03/01/2019 - 01:50

 إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

Biz şüphesiz Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz

 

" إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "

 

Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur: 

"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde kıyamet gününe kadar hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır."  

 

İslam ve Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu Türkiye ve Avrupa’nın en önemli âlimlerinden Kur’an ve Ehl-i Beyt Mektebi Önderi Muhammed Avci hocamızın çarşamba günü İran İslam Cumhuriyeti’nin kutsal  Meşhed kentinde İmam Rıza (a.s)‘ın türbesinin ziyareti esnasında vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.

Welayet News - Bugün Ehl-i Beyt Mektebi, çok önemli bir şahsiyetini ve rabbani bir âlimini kaybetmiş bulunmaktadır. Bütün ömrünü İslam'a ve İslamî değerlere adamış olan, Türkiye’de verdiği yıllarca mücadelenin ardından sürgün hayatını Avrupa'da sürdüren Avci Hoca, kendisinden sonra Türkiye ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde çok değerli hizmetler bıraktı.

Merhum Muhammed Avcı Hoca, yaklaşık 30 seneye yakın Ehl-i Beyt ve Velayeti Fakih düşüncesini Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa’da yüzlerce kişinin Ehl-i Beyt Mektebi ile tanışmasına vesile oldu.

İslami eğitime son derece önem veren Muhammed Avci Hoca, Avrupa’nın birçok kentinde ilim merkezleri açarak, kendisinden sonra kalıcı miras bıraktı. 

Onun için en önemli ve başta gelen hedef, insanları Muhammedi İslam ile tanıştırmak ve Velayeti Fakih müessesesi etrafında İslami vahdete çağırmak idi.

Ehl-i Beyt ve Velayet aşığı olan Muhammed Avci Hoca kendisinin kurmuş olduğu ilim merkezleri, yetiştirmiş olduğu öğrenciler ve düzenlemiş olduğu programlar ile Velayet eksenli Muhammedi İslamı Türkiye ve Avrupa’da tebliğ etme konusunda çok büyük katkılar sağlamıştır. 

O aynı zamanda bir ömür Ehl-i Beyt özellikle İmam Hüseyin ve İmam Rıza aşkıyla yaşamış birisiydi. Nitekim bu fani dünyanın son saatlerini İran İslam Cumhuriyeti’nin kutsal  Meşhed kentinde İmam Rıza (a.s)‘ın türbesinin ziyareti esnasında Ehl-i Beyt aşkının ateşiyle ruhunu Hakka teslim etti.

Kur’an ve Ehl-i Beyt Mektebi olarak; bu çok değerli rabbani âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman olmak üzere, Onun hak naibi olan İmam Seyyid Ali Hamanei’ye, Ehl-i Beyt alimlerine, tüm sevenlerine, özellikle Türkiye ve Avrupa’da yaşayan velayet aşıklarına tesliyetlerimizi arz ederiz.

Yine Merhum’un değerli evladı değerli İsmail Avci Hoca ve Hocamızın diğer kıymetli evlatlarına ve geride kalan yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah'tan Hz. Muhammed ve Ehl-i Beyt’i ile haşretmesini niyaz ederiz.

Merhumun naaşı Cuma günü İran İslam Cumhuriyeti’nin mukaddes Kum kentinde cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Ruhu şad olsun…

 

 Kur’an ve Ehl-i Beyt MektebiYeni yorum ekle