Fransa'da ordu Paris sokaklarına indi

Fri, 07/12/2018 - 09:55

Fransa’daki gösterilere karşı ordu birlikleri Paris’e doğru yola çıktı.

Welayet News - Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek gösterileri önleme amacı ile ordu devreye girdi.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, ülkenin en köklü polis sendikalarından Vigi, akaryakıt zamları ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için gösteriler düzenleyen sarı yeleklileri desteklemek amacıyla cumartesi gününden itibaren grev yapacak.

Haberde yer alan sendika açıklamasında, "Sarı yeleklilerin istekleri hepimizi ilgilendiriyor. Yasal olarak onlarla dayanışma içinde olmanın zamanıdır." ifadelerine yer verildi. Greve, İçişleri Bakanlığında çalışan idari, teknik ve adli tıp memurları ve işçilerin katılacağı belirtildi.

Sarı yelekliler cumartesi Paris'in sembolleri arasında yer alan Champs-Elysees Caddesi'nin çevresinde gösteri düzenleyecek.

Sosyal medyada ise Paris'te konuşlanan askeri araçlara ait görüntüler yayınlanmaya başladı. İddialara göre polisin grev kararının ardından özellikle cumartesi günü eylemlerin artmasından endişe eden hükümet çareyi orduyu devreye sokmakta buldu.

Orduya ait zırhlı araçlar ve personel taşıyıcılarının Paris sokaklarında ilerlediği görüldü.

Bu arada 3 muhalefet partisi ise 10 Aralık pazartesi günü hükümete gen soru önerisini meclise taşıyacaklardır.

Tags: 


Add new comment