Pezeşkiyan: İmam ve Şehitlerimizin Yoluna Devam

Sun, 07/07/2024 - 08:54

İslam İnkılabı kurucu lideri İmam Humeyni türbesinde zafer konuşmasını halkın katılımı ve seçim kampanyası üyelerinin katılımı ile gerçekleştiren Mesud Pezeşkiyan herkese teşekkürlerini bildirerek bu seçimleri vaatlerle kazanılmadığını vurguladı.

Welayet News  - Mesud Pezeşkiyan, seçimlerin huzurlu ve selametli bitmesinde İslam İnkılabı Lideri'nin rolünün de kaçınılmaz olduğunu hatırlattı.

Bu zafer dolayısı ile tüm milleti kutlayan Mesud Pezeşkiyan yeni bir fırsatın toplumun karşısında olduğunu da belirtti. İran'ın krizler ve sorunsallarla karşı karşıya olduğunu belirten Pezeşkiyan halkın daha iyi bir yaşama hakkı için mücadele edeceğini onların kaygılarını en aza indirmeye çalışacağını belirtti.

Yeni bir sezonun bu seçimler ile başladığını belirten Pezeşkiyan, halkın meydana indiğini halkın taleplerinin gözler önünde bulundurulacağını ve taahhütlerini  yerine getirme zamanının geldiğini belirtti.

Kuracağı hükümetin görevinin bu zor koşullarda ağır olduğunu belirten Pezeşkiyan Allah'ın lütfu sayesinde diyaloglar, birlik ve ulusal uyum sayesinde bu sürecin de geride bırakılmaya çalışılacağını herkesin bu ülkenin evlatları olduğunu vurguladı.

Meclis, yargı erki ve diğer organlar ile eşgüdümlü ve anlaşma çerçevesinde  hareket etmeye çalışacağını belirten Pezeşkiyan, krizleri geriede bırakmaya çalışacaklarını da vurguladı.

Rekabetin artık sona erdiğini belirten Pezeşkiyan şimdi de refakat ve yoldaşlık zamanının gelip çattığını belirtti ve İmam Humeyni ile Şehitler ile biatlarını tazelediklerini vurguladı.

Tags: 


Add new comment