Suriye’den Siyonistlerin Suç ve Cinayetlerine Karşı Uluslararası Eylem Çağrısı

Mon, 24/06/2024 - 15:07

Suriye Dışişleri Bakanlığı, işgalci rejiminin vahşetine karşı uluslararası düzeydeki yetersizliğin, bu rejimi Filistin halkına karşı işlediği suçları sürdürme konusunda daha da küstahlaştırdığını vurguladı ve uluslararası toplumdan Gazze'ye yönelik soykırım savaşını durdurmak için ciddi adımlar atmasını istedi.

Welayet News  - Suriye Dışişleri Bakanlığı, bir bildiri yayınlayarak, uluslararası toplumdan, Siyonist yetkililerin ve işgalci rejimin batılı müttefiklerinin Gazze savaşının genişletilmesine yönelik görüşmelerinin gölgesinde, gaspçı Siyonist rejimin Filistin halkına karşı yürüttüğü soykırım savaşını ve bu rejim tarafından uluslararası yasaların ve Birleşmiş Milletler Şartının ağır bir şekilde ihlal edilmesini durdurmak için ciddi bir adım atılmasını istedi.

Suriye Dışişleri Bakanlığının bildirisinde şu ifadeler yer aldı: ‘İşgalci Siyonist rejim yetkilileri, Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkına ve diğer Filistin topraklarına karşı soykırım suçları işlemeye devam ediyor ve işgalci rejimin soykırım savaşının başlangıcından bu yana Gazze'deki Filistinli kurbanların sayısı da artıyor. Bu bölgede 37 bin 598 şehit ve 86 bin 320 yaralı var. Ayrıca binlerce şehit hâlâ enkaz altında ve kurtarma ekipleri onlara ulaşamıyor.

İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden bu yana insanlık, Siyonist rejimin Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki suçlarından daha korkunç suçlar görmedi ve bazı Batılı ülkeler de bu korkunç suçlara ortaktır.

Dünya toplumunun büyük çoğunluğu işgalci rejimin bu menfur suçlarını kınamaktadır ancak bunun Siyonist ırkçı yetkililerin tutumlarına hiçbir etkisi olmamış ve soykırım suçunu slogan, amaç ve ana tema haline getirmişlerdir ve bu suçu kullanarak Filistin'de ve diğer Arap ülkeleri topraklarında işgali sürdürmeye çalışmaktadırlar.

Siyonist yetkililerin ve Batı kampındaki müttefiklerinin Gazze savaşının farklı cephelere yayılmasından sürekli bahsetmesi, Suriye'nin ve dünyanın diğer ülkelerinin 1948'den bu yana Siyonistlerin işgali konusunda yaptığı uyarıların bir yansımasıdır.

Gelecek nesillerin Filistin halkının kaderi gibi kanlı bir gelecekten güvende olmasını isteyen dünya ülkeleri, işgalci rejimin suçlarını ve bu rejimin uluslararası insani hukuku ve BM Şartını ihlal etmesini durdurmak için ciddi bir adım atmalıdırlar.

Kutsal topraklar olan Filistin'de her gün kan nehirlerinin aktığını ve faşist Siyonist rejimi Filistin halkının haklarına saygı göstermeye zorlama konusundaki uluslararası başarısızlığın, bu rejimi Filistinlilere karşı soykırım savaşını sürdürme konusunda daha küstah hale getirdiğini görüyoruz. Bu arada Siyonistlere doğrudan silah sağlayan veya işgal rejiminin Gazze'ye yönelik soykırım savaşını finanse eden uluslararası örgütler de bu rejimi destekleyen taraflar da işgalcilerin suçlarına ortaktır.

Uluslararası toplumdan, Gazze'ye yönelik bu soykırım savaşını durdurmak ve işgalci Siyonist rejim ordusunun ve onun cani ve faşist liderlerinin barbarca suçlarıyla mücadele etmek için ciddi adımlar atmasını ve Siyonist rejim ordusunu suçlu ve katil bir ordu olarak ve bu rejimin kabinesini ve yetkililerini uluslararası hukuka göre yargılamalarını istiyoruz.’Add new comment