Netanyahu’dan Esir Takasının Ardından Katliama Devam Sinyali

Mon, 24/06/2024 - 08:16

Gazze'de soykırımı sürdüren Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ateşkes itirafında bulundu. Netanyahu, esir takasından sonra katliamlarını sürdüreceğinin sinyalini verdi.

Welayet NewsGazze'de soykırımı sürdüren katil İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeni bir 'ateşkes' açıklaması yaptı.

Asıl niyetini açıklayan Netanyahu, kalıcı bir ateşkesi kabul etmeyeceğini ve kısmi bir ateşkes sonrası esirleri teslim aldıktan sonra katliamlarını sürdüreceğini itiraf etti.

Siyonist İsrail merkezli Kanal 14'e konuşan Netanyahu yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

"Tutukluların bir kısmının kurtarılması konusunda Hamas'la yalnızca kısmi bir anlaşmaya varmaya hazırım ve bu bir sır değil, ancak ateşkesten sonra hedeflerine ulaşmak için savaşı yeniden başlatacağız."

Ayrıca Netanyahu, "Amaç rehineleri kurtarmak ve Gazze'deki (Hamas) rejimi kökünden söküp atmaktır" ifadesini kullandı.

Netanyahu, Filistinli mücahitlere karşı başarısızlığını kabul ettiğine dair işaretler de verdi.

Gazze'ye yerleşimin "gerçekçi olmadığını" belirten Netanyahu, bunun savaş hedeflerine hizmet etmeyeceğini iddia etti.

Hamas'tan sonra Gazze'yi kimin yöneteceği sorusuna cevap veren soykırımcı başbakan Netanyahu, IDF'nin kendisine 5 ay önce yerel aşiretleri kullanarak Gazze Şeridi'ni yönetmek için çeşitli çalışmalar yapıldığını söyledi. Netanyahu, “Şimdi bana başka bir plan getirdiler, biz de onu çalışıyoruz. İşe yarasın diye ayrıntıya girmeyeceğim.” diye konuştu.

"Hamas'a karşı savaşın şiddetli aşaması sona ermek üzere. Bu, savaşın bitmek üzere olduğu anlamına gelmiyor, ancak savaşın şiddet içeren aşaması Refah'ta sona ermek üzere" diyen Netanyahu, Gazze'deki saldırıların şu anki aşamasından sonra daha fazla İsrail askerinin kuzeye doğru çekileceklerini söyledi/haber7Add new comment