Ensarullah Liderinden Suudi Arabistan'a: İsrail ile Dostluk Sizin Yararınıza Değil

Fri, 14/06/2024 - 11:53

Ensarullah lideri, Suudi Arabistan yöneticilerine Siyonist rejimle dostluk ve ilişki kurmaktan kaçınmaları tavsiyesinde bulunarak, bazı Arap ülkelerinin İsrail rejimi ile ortak tatbikatlara katılma niyetinde olduğunu açıkladı.

Welayet News  - Ensarullah lideri Seyyid Abdülmelik el-Husi, Siyonist rejimin Nuseyrat kampında işlediği katliam suçunun ABD'nin işbirliğiyle gerçekleştiğini söyledi. ABD askerlerinin Gazze kıyılarında inşa ettikleri deniz iskelesinin Nuseyrat kampına saldırı için kullanıldığını da sözlerine ekledi.

El-Husi, bazı Arap ülkelerinin ABD gözetiminde İsrail rejimi ile ortak tatbikatlara katılmayı planladığını açıkladı.

El-Husi, işgalcilerle ortak tatbikatlara katılmayı planlayan ülkelere, düşman için bir siper haline gelmemeleri çağrısında bulundu.

Yemen Ensarullah lideri, Suudi Arabistan yöneticilerine hitaben yaptığı konuşmada, "Sizi İsrail ile dostluk ve ilişki kurmaya iten şey nedir? Böylelikle Gazze'deki felaket, ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik bir anlaşmaya, ardından da Yemen halkına karşı düşmanca bir yaklaşıma dönüşecek." dedi.

"İsrail ile dostluk ve ilişki sizin ve halkınızın yararına değil, aksine size zarar verir, itibarınızı zedeler, sizi utanç ve aşağılığa sürükler ve sadece İsrail düşmanının işine yarar." diyen el-Husi, "Bazı Arap rejimlerinin Filistin halkını desteklemeleri gerekirken kendilerini İsrail düşmanını desteklemek için bir siper haline getirmesi üzücüdür." ifadelerini kullandı.

El-Husi, "Bu büyük ihanetin ve çoğu Arap rejiminin ve hükümetinin siyonist rejimle işbirliğinin sebebi nedir?" diye sorarak, "Yemen silahlı kuvvetleri, mazlum Gazze halkına destek olmak için bugüne kadar İsrail, ABD ve İngiltere ile bağlantılı 145 gemiyi hedef aldı." bilgisini paylaştı.

Ensarullah lideri, İsrail rejimi ve destekçilerine yönelik operasyonların dördüncü aşamada yoğun bir şekilde devam ettiğini ve daha da güçlendirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Bu hafta içinde, düşmanın önemli ve etkili hedeflerine karşı birkaç seyir füzesi ve insansız hava aracı ile iki operasyon gerçekleştirildiğini belirten el-Husi, Hizbullah'ın İsrail rejimine karşı eş zamanlı olarak verdiği mücadeleye aktif olarak katılımından dolayı teşekkür etti.Add new comment