Katillerin Savaş Kabinesinde Art Arda İstifalar

Mon, 10/06/2024 - 14:02

Gazze'deki soykırım savaşının elebaşları savaş kabinesinden teker teker istifa etmeye başladı. Eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot ve Benny Gantz istifa ettiklerini duyurdu.

Welayet News  - Siyonist İsrail Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot’un da Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz'ın ardından Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal yönetiminde istifa ettiği belirtildi.

Benny Gantz, düzenlediği basın toplantısında, "Yönetimden üzülerek resmi olarak istifa ettiğimi duyuruyorum" dedi. Netanyahu’nun, İsrail’in "gerçek zafere doğru ilerlemesini" engellediğini savunan Gantz, Netanyahu’nun siyasi mülahazalara dayalı kararlar aldığını belirtti.

Gantz, Netanyahu'ya "mümkün olan en kısa sürede" erken seçim çağrısında bulunarak, Savunma Bakanı Yoav Gallant’ı da yönetimden çekilmeye davet etti. ABD Başkanı Joe Biden’ın ortaya koyduğu esir takası teklifini desteklediğini belirten Gantz, Netanyahu’dan bu anlaşmayı sağlaması için cesaretli olmasını istedi.

Gantz, 18 Mayıs'ta Başbakan Netanyahu'nun Gazze'deki saldırılar sonrasına ilişkin 8 Haziran'a kadar bir planı onaylamaması halinde partisinin yönetimden çekileceği söyleminde bulunmuştu.Add new comment