Hamas: Washington’u Ateşkes İçin İsrail'e Baskı Yapmaya Çağırıyoruz

Mon, 10/06/2024 - 13:57

Hamas'ın üst düzey yetkilisi Sami Ebu Zuhri ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in yeni Ortadoğu ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, "ABD yönetimini Gazze'ye yönelik savaşı durdurması için İsrail'e baskı yapmaya çağırıyoruz" dedi.

Welayet News  - Siyonist İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamı devam ederken, bölgedeki yoğun saldırılarla masum sivilleri hedef alan İsrail, ateşkes çağrılarını da yanıtsız bırakıyor.

Hamas'ın üst düzey yetkilisi Sami Ebu Zuhri ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Ortadoğu ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, “ABD yönetimini Gazze'ye yönelik savaşı durdurması için İsrail'e baskı yapmaya çağırıyoruz. Hamas hareketi savaşın sona ermesini sağlayacak her türlü girişime olumlu yaklaşmaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Ortadoğu turu çerçevesinde Mısır, İsrail, Ürdün ve Katar'ı ziyaret edecek. Blinken'in gerçekleştireceği görüşmelerin ana gündeminde esirlerin serbest bırakılmasını sağlayacak ateşkes anlaşması planı ve İsrail ile Lübnan direnişi arasında yaşanan çatışmalar ele alınacak.Add new comment