İran: Nuseyrat Kampı'na Saldırıda ABD Ve İngiltere'nin Parmağı Vardı

Mon, 10/06/2024 - 13:52

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, bugün düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Welayet News  - Nasır Kenani, Siyonist rejimin Nuseyrat Kampı’na yönelik saldırılarını şiddetle kınayarak, “ Pek çok raporda ABD ve İngiltere'nin askeri ve istihbarat güçlerinin de bu saldırıda parmağı olduğu öne sürüldü” dedi.

Kenani, Gazze’de ateşkes konusuyla ilgili olarak, “Siyonist rejimin Gazze Şeridi'nde 8 aydır işlediği savaş suçları, başından beri ABD'nin tam desteğiyle işlenmektedir. ABD'nin ateşkes sağlama konusunda ciddi olduğuna dair hiçbir kanıt yok. ABD yönetiminin zerre kadar dürüstlüğü varsa bu rejime askeri teçhizat göndermekten kaçınması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Siyonist rejim kabinesinde peş peşe yaşanan istifalar hakkında Kenani, “Siyonist rejim kabinesindeki istifalar, bu rejimin iç çöküşünü ve hedeflerinin hiçbirine ulaşamadığını ve stratejik yenilgilerini gösteriyor. Siyonist rejimin kabinesindeki birkaç katilin devredilmesi elbette Filistin'deki durumu değiştirmeyecektir” ifadelerinde bulundu/mehrAdd new comment