Gazze'de Şehit Sayısı 37 Bini Geçti

Mon, 10/06/2024 - 06:25

Siyonist İsrail'in 247 gündür saldırı gerçekleştirdiği Gazze Şeridi'nde şehit olanlaroın sayısı 37 bin 84'e, yaralı sayısı ise 84 bin 494'e yükseldi.

Welayet News  - Katil İsrail ordusunun 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi'ndeki katliamlarını 247 gündür sürdürdüğü kaydedilirken, Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Siyonist İsrail ordusunun son 24 saatte sivillere yönelik 8 saldırı gerçekleştirdiği, 283 kişinin şehit olduğunu, 814 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana toplam şehit sayısının 37 bin 84'e, yaralı sayısının ise 84 bin 494'e yükseldiği ifade edildi.

Katil İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin orta ve güney kesimlerine düzenlediği hava saldırılarında birçok Filistinlinin şehit oldu, pek çok Filistinlinin de yaralandığı belirtildi.

Gazze kentinin Derec Mahallesi'nde Filistinli Kesab ailesinin evinin hedef alındığı Siyonist İsrail saldırısında ilk belirlemelere göre 3 kişi şehit oldu, çok sayıda kişi yaralandı.

Katil İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinin Tel es-Sultan bölgesine düzenlediği saldırıda 2 kişi şehit oldu.

Öte yandan Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Deyr el-Belah'taki Aksa Şehitleri Hastanesi yetkilileri, El-Bureyc Mülteci Kampı'nda Filistinli "Ebu'l Kas" ailesinin evine düzenlenen İsrail saldırısı sonrası hastaneye çok sayıda şehit ve yaralı getirildiğini aktardı.

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, Siyonist İsrail savaş uçakları Gazze kentinin Derec Mahallesi'nde bir eve hava saldırı düzenledi.

Hava saldırısı sonucu, biri çocuk olmak üzere en az 3 Filistinli şehit oldu, çok sayıda kişi yaralandı.

İşgalci, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere eş zamanlı olarak kara, hava ve denizden yoğun şekilde düzenlediği saldırılarda 210 kişinin şehit olduğunu, en az 400 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.Add new comment