Hizbullah’tan Siyonist Rejimin Nuseyrat’taki Katliamına Tepki

Sun, 09/06/2024 - 18:27

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı, işgalci rejimin Gazze'de işlediği en vahşi suçlardan sonra hiçbir şey elde edemediğini vurguladı ve şunları söyledi: ‘Aksa Tufanı operasyonu Filistin meselesini küresel bir öncelik haline getirdi ve bugün tüm dünya İsrail'in vahşetini konuşuyor.’

Welayet News  - Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, işgalci rejim ordusunun dün Nuseyrat Mülteci Kampında yüzlerce Filistinli sivile karşı işlediği korkunç suç ve cinayete tepki göstererek şunları söyledi: ‘Siyonist rejim ordusu, Hamas'ın elinde bulunan 4 esiri kurtardığını ve bir başarı elde ettiğini söyledi ancak onları kurtarmanın bedelinin Filistinli 120 bin şehit ve yaralı ve İsrailli ölü ve yaralı olduğunu söylemedi.

Eğer bunun hakkında konuşmak istersek bunun korkunç bir başarısızlık olduğunu söylemeliyiz ve işgalci rejim, bazı esirlerini bu korkunç katliam ve kendi kuvvetlerinden binlercesinin öldürülmesi ve yaralanması dışında kurtaramadı. Hal böyle iken İsrail ne başarmış oldu?

Biz hâlâ bu mücadelenin kazananının Filistin direnişi olacağına inanıyoruz.’

Şeyh Naim Kasım, Aksa Tufanı operasyonunun başarılarına da değinerek şu açıklamalarda bulundu: ‘Aksa Tufanı operasyonunun en büyük kazanımlarından biri de bugün tüm dünyanın Filistin meselesini konuşmasıdır ve Filistin meselesini savunmak için gösterilerin düzenlendiğine şahit oluyoruz ve bütün dünyanın Filistin meselesinin yanında yer aldığını ve işgalci Siyonist rejimin karşısında durduğunu görüyoruz.

İşgal altındaki topraklardan diplomatlarını çeken ülkeler de var, bazı ülkeler de Filistin devletini tanımıştır ve Birleşmiş Milletler'de 140'tan fazla ülke Filistin’in hakkını resmi olarak tanımaktadır. Bütün bunlar Aksa Tufanı operasyonundan önce olmayan şeylerdir.

Önemli olan, bugün tüm dünyanın İsrail'in vahşetini, bu gaspçı rejimin tüm insanlık için tehlike olduğunu, işlediği suçların insanlığa karşı suç ve soykırım olduğunu konuşmasıdır.

Direniş mücahitlerinin düşman unsurlarıyla sıfır mesafeden yaptığı savaşta verdikleri fedakârlıklar cesaretin, gururun, kararlılığın ve düşmanla mücadelenin devam ettiğinin bir kanıtıdır. Bu şehitler ve direniş savaşçıları İslam milletine zaferi kazandıracaklarıdır. Ancak vahşi İsrail canavarları ve onları destekleyen Amerikan hükümeti ne kadar zaman geçerse geçsin hiçbir başarı elde edemeyecek ve zafer eninde sonunda müminlerin olacaktır.’

İşgalci rejim ordusu, geçtiğimiz haftadan bu yana Gazze Şeridi'nin merkezindeki El Nuseyrat kampına yönelik saldırılarını delirmişçesine yoğunlaştırdı ve dün bu rejimin bu kampta işlediği korkunç katliamda en az 210 sivil şehit oldu, 400'den fazla kişi de yaralandı.

Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde telegramdan yayınladığı mesajda şu ifadelerde bulundu: ‘Siyonist düşmanın Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseyrat’ta yaptığı şey, ilk kurbanları düşmanın kendi esirleri olan birleşik bir savaş suçudur.

Siyonist düşman, korkunç ve vahşi bir suç işleyerek esirlerinin bir kısmını serbest bırakmış, ama aynı zamanda bir kısmını da öldürmüştür. Bu operasyon, düşman esirleri için büyük tehlike oluşturacak ve onların esaretlerine ve hayatlarına olumsuz etki yapacaktır.’

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas da bir bildiri yayınlayarak şu ifadelerde bulundu: ‘İşgalci rejim ordusunun 8 ay sonra bazı esirlerin kurtarıldığı yönündeki açıklamaları, onların Gazze'deki stratejik yenilgisini değiştirmiyor. Direnişin elinde hâlâ çok sayıda esir var ve tıpkı Cibaliye kampına yapılan operasyonda olduğu gibi bu esirlerin sayılarını artırma gücü de var.’Add new comment