“Kürecik’in bize faydası yok ama ABD ve İsrail’e var”

Sat, 20/04/2024 - 08:53

Millî Gazete’ye çok önemli açıklamalarda bulunan Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, İncirlik ve Kürecik Üssüne dair dikkat çeken sözler sarf etti. Pekin, “Kürecik'in bize faydası yok ama ABD ve İsrail'e var" dedi.

Welayet News  - Siyonist İsrail rejimi altı ayı aşkın bir süredir Gazze’de acımasız bir soykırım gerçekleştirirken Ankara’nın bu süreçteki pasif tavrı tepki çekiyor. Hükümet, Siyonistlerin insanlık dışı katliamlarına rağmen ancak altı ay sonra İsrail’e yönelik ihracatı kısıtlayabilirken, Türkiye’de bulunan emperyalist üslerin varlığı da vicdanları yaralıyor. Bu bağlamda ülkemizde bulunan İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssünün varlığı tepkileri de beraberinde getiriyor.

"Kontrol bizde değil"

Açıldığı günden bu yana Millî Görüş hareketinin itirazıyla karşılaşan Kürecik Radar Üssünün varlığına toplumun her kesiminden tepki geliyor. Konuya ilişkin uzmanlar Kürecik Radar Üssünün tehlikesine dikkat çekiyor. Bu isimlerden biri olan Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Kürecik'e dair dikkat çeken sözler sarf etti. Millî Gazete'ye açıklamalarda bulunan Pekin, "Kürecik'in kontrolü Türkiye'nin elinde değil, biz dışardan emniyetini sağlıyoruz ve içerde ne oluyor bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Buradaki bilgiler İsrail'e gidiyor"

Kürecik Radar Üssünün işleyişine dair konuşan Pekin, "Kürecik, İran'daki hareketliliği ABD ve NATO'ya bildiriyor. Aynısından İsrail'de de var. Kürecik'in içerisini biz kontrol etmiyoruz, dış emniyetini sağlıyoruz. İsrail açısından önemli bir yer" dedi. Pekin, "Kürecik Radar Üssündeki bilgilerin İsrail'e aktarıldığını düşünüyor musunuz?" şeklindeki sorumuza da "Buradaki bilgiler İsrail'e gidiyor. ABD'ye giden her bilgi İsrail'e gidiyordur. Kürecik'in bize faydası yok ama ABD ve İsrail'e var" diye konuştu.

"İncirlik'te atom ve nükleer bombalarının olduğu söyleniyor"

Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Türkiye'deki bir diğer emperyalist üs olan İncirlik Üssüne dair de konuştu. Üssün tapusunun Türkiye'de olmasına rağmen ABD tarafından kullanıldığını kaydeden Pekin, "Atom ve nükleer bombalarının olduğu söyleniyor. Buranın da dış güvenliğini biz sağlıyoruz ama içeride ne olduğunu bilmiyoruz" sözlerini sarf etti.Add new comment