"İsrail'i biz kurduk" diyen Lord Jacob Rothschild öldü

Mon, 26/02/2024 - 14:56

Dünya servetinin yarısına sahip Rothschild Ailesi'nin bir numaralı adamı ve daha önce "Filistin'de Siyonist bir devlet kurulmasının ailesi tarafından sağlandığını" itiraf eden Jacob Rothschild öldü.

Welayet News  - Dünya siyasetine yön verdiği iddia edilen ve dünyanın en zengin ailelerinden olan Rotschild ailesinin lideri Lord Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti.

Jacob Rothschild, 2017'de verdiği bir röportajda, Filistin'de Siyonist bir devlet kurulmasının ailesi tarafından sağlandığını itiraf etmişti.

ROTHSCHİLD AİLESİ KİMDİR?

Rothschild ailesi, veya kısaca Rothschildler, Frankfurt merkezli bir Yahudi bankacı ailesidir. Aile, 18. yüzyılın sonlarında Mayer Amschel Rothschild (1744-1812) tarafından kurulmuş ve Avrupa'nın çeşitli merkezlerinde bankalar açmıştır.

Ailenin Avusturya koluna gelince, beş nesil boyunca Habsburg İmparatoru II. Francis tarafından miras yoluyla baronluk unvanı verilerek Avusturya soylu ilan edilmiştir. İngiliz koluna gelince, Kraliçe Victoria'nın izniyle Avusturya'da sahip oldukları baron unvanını İngiltere'de de kullanma hakkı kazanmışlardır. 19. yüzyıl boyunca, ailenin en büyük özel servetin ve modern tarihin en büyük servetinini oluşturduğu iddia edilmektedir.

Rothschild ailesi nerede yaşıyor?

Rothschild ailesi, tarih boyunca farklı ülkelerde yaşamış ve faaliyet göstermiştir. Ailenin kökeni Almanya'ya dayanırken, aile üyeleri zamanla Avrupa'nın çeşitli bölgelerine dağılmıştır.

Rothschild ailesinin en tanınmış kolları, Almanya (Frankfurt), İngiltere (Londra), Fransa (Paris), Avusturya (Viyana) ve İsviçre (Zürih) gibi ülkelerde faaliyet göstermiştir. Bu şehirler, aile üyelerinin finansal faaliyetlerde bulunduğu ve bankalarını kurduğu merkezler olmuştur.

Günümüzde, aile üyelerinin çoğu farklı yerlerde yaşamaktadır. Örneğin, İngiltere'deki Rothschild ailesi üyeleri genellikle İngiltere'de yaşamaktadır, Fransa'daki aile üyeleri Fransa'da, İsviçre'deki aile üyeleri ise İsviçre'de yaşamaktadır. Ayrıca, aile üyeleri dünya çapında farklı yerlerdeki iş faaliyetleri ve kişisel tercihlerine bağlı olarak farklı yerlerde de yaşayabilir.

Mayer Amschel Rothschild'in oğulları ve gittikleri şehirler şöyleydi:

Amschel Mayer Rothschild (1773-1855): Frankfurt, çocuksuz öldü, miras Salomon ve Calmann'ın çocuklarına kaldı.
Salomon Mayer Rothschild (1774-1855): Viyana
Nathan Mayer Rothschild (1777-1836): Londra
Calmann Mayer Rothschild (1788-1855): Napoli
Jakob Mayer Rothschild (1792-1868): Paris

Rothschild Ailesi hakkındaki Komplo Teorileri

200 yıldan fazla bir süredir, Rothschild ailesi sıklıkla komplo teorilerinin hedefi olmuştur. Bu teoriler çeşitli şekillerde ortaya çıkar, örneğin ailenin Illuminati üyesi olduğunu iddia etmek, dünyanın tüm servetini ve finansal kurumlarını kontrol ettiği iddiasında bulunmak veya devletler arası savaşı teşvik ettiğini savunmak gibi. Bu ve benzer görüşleri tartışan tarihçi Niall Ferguson, şunları yazmıştır: "Gördüğümüz gibi, savaşlar, borçlu bir devleti, yenilgi ve toprak kaybı nedeniyle faiz ödemelerini karşılayamayacak duruma getirme riskini taşıdığından, mevcut tahvil fiyatlarını da olumsuz etkilemektedir. 19. yüzyılın ortalarına doğru, Rothschildler ticaretten fon yönetimine doğru kaymış ve dikkatlice geniş devlet tahvili portföyleriyle ilgilenmişlerdir. Artık kazandıkları miktardan dolayı, olası bir savaştan daha az kazanacakları bir duruma gelmişlerdir. Rothschildler, finansal ağırlıklarını Birleşik Krallık'ın arkasına koyarak Napolyon Savaşları'nın kaderini belirlemişlerdir. Şimdi ise kenarda oturmayı tercih etmektedirler.

Rothschildler hakkında başka bir komplo teorisi de vardır. Bu teoriye göre, Rothschild ailesinin asıl amacı dünyadaki insan nüfusunu azaltmaktır. Yani, çıkardıkları savaşlar ve virüslerle nüfusu dengelemeye çalışmaktadırlar. Bu teori sebebiyle birçok insan, Rothschild ailesine şüpheyle yaklaşmaktadır. Örneğin, Svalbard'da bulunan küresel tohum deposunun yapılış amacı da bu aileyle ilişkilendirilmektedir. Çünkü bu depo, olası felaketlerden sonra hayatta kalacak insanlar için yapılmıştır. Bu da hemen akla hangi insanların hayatta kalacağı sorusunu getirmektedir.Add new comment