"İsrail’in Katliamını Görmeyen Batı ve ABD, İran’a Tavsiyede Bulunacak Konumda Değil"

Fri, 17/11/2023 - 16:02

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, bazı Batılı ülkelerin İran karşıtı insan hakları kararlarını Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Üçüncü Komitesi'ne sunup onaylama yönündeki siyasi hamlelerine tepki gösterdi.

Welayet News  - Nasır Kenani şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika ve bazı Batılı ülkeler, gaspçı İsrail rejiminin Gazze'de yaptığı çocuk ve kadın katliamını nasıl da görmüyor, bunun yerine yanlış bilgilere ve gerçek dışı genellemelere dayalı asılsız iddiaları tekrarlayarak İran aleyhine karar çıkarıyor!

ABD, Kanada ve diğer bazı Batılı ülkeler, Siyonist rejimin masum ve savunmasız Filistin halkına karşı barbarca cinayetlerine, savaş suçlarına ve soykırım işlemesine tam destek veriyor. Organize insan hakları ihlalleri konusunda uzun bir geçmişe sahip olan ve dünyanın pek çok ülkesinin, müdahale ve suçlarının acı verici deneyimlerini hatırladığı bu ülkeler, İran hükümetine ve halkına insan hakları konusunda tavsiyelerde bulunabilecek durumda değil.

İran İslam Cumhuriyeti, dini demokrasiye dayalı bir sistemdir ve insan haklarının desteklenmesi ve uluslararası yükümlülüklerinin yerine getirilmesi konusunda her zaman ciddi olmuştur ve olmaya devam edecektir.Add new comment