Ümit Özdağ, İran İslam İnkılabı muhalefetine para desteği sağlamış

Thu, 28/09/2023 - 11:06

Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonla gözaltına alınan isimlerden Ambargo TV çalışanı Ramin Saeidi'nin emniyetteki ifadesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a soruldu.

Welayet News - Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonla gözaltına alınan isimlerden Ambargo TV çalışanı Ramin Saeidi'nin emniyetteki ifadesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a soruldu.

Geçtiğimiz gün sosyal medya üzerine yapılan operasyonla gözaltına alınan isimlerden biri, Ambargo TV çalışanı Ramin Saeidi’ydi.

Saeidi’nin emniyetteki ifadesi bugün basına yansıdı: Ambargo TV adlı kanalın Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’a ait olduğunu söylemişti:

"Bu kanal Ümit Özdağ'a ait. Ben yöneticisi değilim."

“Sadece videolarını yapıyorum. Bunların talimatlarını Ümit Özdağ'dan alıyorum."

Çıkan haberler üzerine ODA TV Ümit Özdağ’ı aradı ve sordu:

Özdağ, Ambargo TV’nin kendisine ait olduğunu doğruladı ve şunları söyledi:

 

"Ambargo TV’yi 2017’de ben kurdum. Bu arkadaşımız da bir sanatçı, Güney Azerbaycan Türk’ü, İran’da rejim karşıtı, Türkiye’de sanatçı ve milliyetçi çevrelerde tanınan biri. Birçok Türk milliyetçisi bakan ve milletvekili ile fotoğrafları var. İran’a iade edilirse Turancılık’tan hapse atılacak. Kendisi bir sanatçı olduğu için ben de teknik destek vermesine izin verdim ve küçük bahşişlerle kendisine destek oldum. "

İran, Azeri ve Kürt milliyetçiliği kozları kullanılarak uzun süredir bölünmeye çalışılıyor. Senaryonun yazarı ise Büyük Şeytan Amerika ve Siyonist İsrail. Ümit Özdağ'ın Turancılık iddiası ise tamamen şahsı kamuoyuna masum göstermeye yönelik bir ifade. Add new comment