Reisi, New York Ziyareti Öncesi İmam Hamanei İle Görüştü

Mon, 18/09/2023 - 16:25

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, BM Genel Kuruluna katılmak üzere New York'a gitmeden önce, dün Pazar günü öğleden sonra İslam İnkılabı İmam Seyyid Ali Hamanei ile görüştü.

Welayet News  - Mehr haber ajansının haberine göre, Reisi bu görüşmede, seyahat planına ilişkin İmam Hamenei'ye bir rapor sundu. İmam Hamenei ise gerekli tavsiyelerde bulunarak cumhurbaşkanı Reisi’ye başarılar diledi.

İran Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere bugün New York kentine gitti.

BM Genel Kurulu'nda konuşacak

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Genel Kurul genel görüşmelerinde BM Genel Kurulu'na hitap edecek.

Reisi'nin New York'ta bulunacağı süre zarfında başta mevkidaşları olmak üzere çok sayıda üst düzeyli temas ve görüşmede bulunmaları öngörülüyor.

Genel Kurul görüşmeleri, 19 Eylül'de başlıyor

Her yıl dünya liderlerini ABD'nin New York kentinde bir araya getiren BM'nin 78. Genel Kurul görüşmeleri, 19 Eylül'de başlayacak. Görüşmelere, bu yıl 150'den fazla devlet ve hükümet başkanı katılacak.

Dün ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün Cezayir Devlet Başkanı Abdülmecid Tebbun ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile bir araya gelecek. Erdoğan 19 Eylül'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulun da konuşacak.

Tags: 


Add new comment