Siyonist Rejim Askerlerinin Kurşunuyla Şehit Olan Filistinli Bebek Toprağa Verildi

Wed, 07/06/2023 - 11:02

İşgal altındaki Batı Şeria’da Siyonist rejim askerlerinin kurşunuyla yaralanıp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 2 yaşındaki Filistinli Muhammed et-Temimi son yolculuğuna uğurlandı.

Welayet News  - Filistinli bebeğin naaşı, çok sayıca aracın oluşturduğu konvoy eşliğinde, Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki sağlık merkezinden alınarak ailesinin Nebi Salih beldesindeki evine getirildi.

Beldede düzenlene cenaze törenine, bölge sakinlerinin yanı sıra Filistinli grupların temsilcileri ve çok sayıda çocuk katıldı. Filistin bayrakları taşıyan çocuklar, çeşitli sloganlar attı.

Temimi'nin naaşı, düzenlenen cenaze töreninden sonra Nebi Salih beldesindeki mezarlıkta toprağa verildi.

Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhim, cenaze töreni sırasında Filistin televizyonuna yaptığı açıklamada, çocuk cinayetinin büyük bir suç olduğuna dikkati çekti.

Filistinli minik çocuğun evinde oturan babasının kucağında vurulduğunu hatırlatan Mulhim, "Bu cinayet için uluslararası bir soruşturmanın hızlıca açılması ve canilerin cezasız kalmaması gerekiyor." dedi.

Mulhim, Uluslararası Ceza Mahkemesinin de bu konuda etkili ve hızlı harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.

Bebek katili işgalci Siyonisr rejim askerleri, 1 Haziran'da Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimi Neveh Tzuf’a "ateş eden Filistinlileri bulmak" gerekçesiyle civardaki Nebi Salih beldesine baskın düzenlemiş ve beldeye giriş-çıkışları kapatmıştı.

Baskın sırasında Siyonist rejim askerlerinin açtığı ateş sonucu 2 yaşındaki Muhammed başından, babası Heysem Temimi de omzundan yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.Add new comment