Azerbaycan: İsrail'in bizim topraklardan İran'a saldırmasına izin vermeyiz

Fri, 26/05/2023 - 08:22

Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı, başka ülkeler arasındaki münakaşalara karışmadıklarını belirterek, Bakü Hükümetinin,Siyonist İsrail'in Azerbaycan Cumhuriyeti topraklarından İran'a saldırmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Welayet News  - Fars haber ajansının bildirdiğine göre, Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Fariz Rızayev, Siyonist İsrailli bir medya organına verdiği röportajında "Bakü, başka ülkeler arasındaki münakaşalara müdahale etmez. Buna göre İsrail'e bu ülke topraklarından İran'a saldırmasına da izin vermez" diye konuştu.

Ermenistan menşeli haber yayın organı News.em haber sitesi İsrail televizyonu Kanal 9 yayınına dayanarak verdiği habere göre, Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Rızayev bir konferansa katılma niyetiyle işgal altındaki Filistin topraklarını ziyaret etti.

Rızayev söz konusu röportajında, İran karşıtı suçlamaları ve Bakü'nün Tahran'la olan ilişkilerinde gerginlik yaratmalarına değinmeksizin "Maalesef İran'la ilişkilerimiz çok düşük bir seviyede. Biz laik bir ülke olarak uluslararası ilişkilere dini tutuculuğu katmaya karşıyız" ifadesini kullandı.Add new comment