Siyonist Netanyahu: Dünya, İran'a karşı baskılarını arttırmalı

Sat, 25/03/2023 - 15:55

İşgalci İsrail Başbakanı, Londra'da İngiltere Başbakanıyla ziyaretinde İslami İran karşıtı lafazanlıklarını tekrarlayarak, dünya ülkelerinin İslam Cumhuriyetine karşı baskılarını arttırmaları gerektiğini söyledi.

Welayet News  - Son aylarda İslami İran'ı uluslararası camiada inzivaya sürükleme gayesiyle Avrupa gezilerine çıkan işgalci İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu dün Londra'da İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'la ziyaretinde İran İslam Cumhuriyetine karşı baskıların arttırılmasını istedi.

Siyonist "Arutz Sheva" gazetesi dün bu ziyaretle ilgili verdiği haberinde, Netanyahu ve Sunak'ın İran'ın nükleer programı konusunu görüştüklerini kaydetti.

Bu habere göre, işgalci İsrail Başbakanı Netanyahu, Londra hükümetinin bu hususta kesin bir tavır sergilemesinden dolayı Sunak'a teşekkür ederek, İran karşıtı lafazanlığını tekrarladı ve "Süper güçlerin İran İslam Cumhuriyetine yönelik baskı ve caydırıcı girişimlerini arttırmaları lazım" ifadesini kullandı.

Netanyahu ayrıca, İngiltere Başbakanı Sunak'ı resmi bir ziyaret için işgal altındaki Filistin topraklarına davet etti.Add new comment