Suriye: ABD Vatandaşlarımızı Öldürmek İçin 90 Ülkeden Terörist Getirdi

Thu, 24/11/2022 - 07:03

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı ve 19. Astana Uluslararası Toplantısı'nda Suriye heyeti başkanı Eymen Susan, şunları söyledi: ‘ABD hükümeti Suriye'ye saldırmak için yalan ve iftiralara başvurdu ve 90'dan fazla ülkeden Suriye'ye terörist getirdi.

Welayet News  - Suriye Amerikan hegemonyasından acı çekti ve ABD hükümeti, yalan, iftira ve medyada yanlış bilgi yaymak olmak üzere tüm araçlarını kullandı ve Suriye vatandaşlarını öldürmek ve başarılarını yok etmek ve tarım ürünlerini çalmak için 90'dan fazla ülkeden Suriye’ye terörist getirdi.

Suriye'de yabancı unsurların varlığı yasa dışıdır ve uluslararası hukuka aykırıdır ve amacı bu ülkede güvensizlik yaratmak ve yıkılan yerlerin yeniden inşa edilmesini engellemektir.

Amerika ve Türkiye'nin işgalci güçlerinin özellikle terör unsurlarını desteklemek ve Haseke'de Suriye vatandaşlarının su şebekesini defalarca kesmek gibi eylemleri, savaş suçları ve insanlığa karşı savaş boyutundadır.’

Eymen Susan, uluslararası topluma bu eylemleri kınama çağrısında bulunarak şunları söyledi: ‘Türkiye'nin Suriye'deki eylemleri için bahaneleri kimseyi kandıramaz.

Sınırların güvenliğinin sağlanması iki tarafın ortak sorumluluğudur ve bu bağlamda ülkelerin egemenlik ve toprak bütünlüklerine saygı gösterilmeli ve içişlerine karışılmamalıdır.’

Tags: 


Add new comment