Ensarullah: Düşman San’a'ya Saldırmak İçin Büyük Askeri Saldırı Hazırlıkları Yapmıştı

Thu, 23/06/2022 - 08:32

Yemenli Ensarullah Hareketi Lideri, işgalci Suudi koalisyonunun San’a'yı kapsamlı bir şekilde bombalamak için hazırlık yaptığını vurguladı.

Welayet News  - Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdülmelik Bedreddin Husi, San’a halkın yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Bu ülkenin halkı, San’a'ya güvenerek işgalci koalisyonla mücadele etti ve bu şehir, farklı eyaletlerden gelen sığınmacılara ev sahipliği yaptı.

San’a bugün her zamankinden daha güçlüdür. Suudi koalisyonu San’a'yı kapsamlı bir şekilde bombalamaya çalışmış, burada en korkunç suç ve cinayetleri işlemiş ve San’a'ya karşı uluslararası olarak yasaklanmış silahları kullanmış ve burayı büyük askeri saldırılarla işgal etmeye çalışmıştır.

Düşmanlar San’a'yı işgal etmek için büyük askeri saldırılar hazırlamıştı ve hayali amaçlarına ulaşmak için milyarlarca dolar ayırmışlardı. Onlar San’a'yı işgal etmek için ellerinden gelen her şeyi kullandılar. Ama sonunda şu düşünceye vardılar: “San’a uzak, Riyad daha yakın deyin.”

Düşmanların komplolarından biri San’a'yı içeriden devirmekti ve geçen Aralık ayındaki fitne de bu doğrultudaydı ama Allah'ın yardımıyla etkisiz hale getirildi.’

Abdülmelik Husi, işgalci Suudi koalisyonunun güvenlik operasyonları ve bomba yüklü araçlarla San’a'daki Yemen vatandaşlarını hedef alan patlamalar gerçekleştirme planlarına değindi ve bu komploların çoğunun Allah’ın yardımıyla başarısız olduğunu söyledi.

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri şu ifadelerde bulundu: ‘Düşmanlar ekonomik baskı ve halka geçim sıkıntısı yaşatarak halkı kaosa ve iç savaşa sürükledi, ancak başta San’a olmak üzere toplumun bilinç düzeyi düşmanları şok etti.

Yemen'e karşı savaşı iki hafta ya da iki ayda bitirmeyi umut eden düşmanlarımız şimdi bu savaşta sekizinci yıllarına girdiler ve kendilerini umutsuz hissediyorlar. Çünkü milletimiz Allah-u Teâla’ya güvendi, ama onlar, Amerika'ya ve Siyonist rejimle uzlaşmaya güvendiler.

Yemen halkı kimseye saldırmamıştır ama kolay bir lokma da değildir ve düşmanlar Yemen'e yönelik saldırılarının devamının faydasız olduğunu ve hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını anlamalıdır.

Yumuşak savaşla mücadele etmek ve vatandaşlar ile güvenlik kurumları arasındaki güvenlik işbirliği düzeyini geliştirmek için resmi ve kamu işbirliğine ihtiyaç vardır.

Biz asla diz çökmeyecek, asla pes etmeyecek ve Allah’tan başkasına kulluk etmeyecek bir milletiz.’Add new comment