Kılıçdaroğlu: Türkiye’deki ABD üslerini kapamayı getirsinler Meclis'e, destekleyeceğiz

Fri, 27/05/2022 - 00:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin NATO'ya ilişkin ifadelerine 'NATO, Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim' şeklinde yanıt verdi.

Welayet News  - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO, Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan’ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis'e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli daha önce "Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız" demişti.

Türkiye'de yabacı asker varlığına karşı olduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Biz neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız. Gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz" dedi.Add new comment