İmam Hamanei’nin Dünya Kudüs Günü Konuşması

Fri, 29/04/2022 - 22:36

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei, "Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle bir konuşma gerçekleştirdi.

Welayet News  - İslam İnkılabı Rehberi, İran milletinin “Dünya Kudüs Günü” yürüyüşlerine katılarak destan yarattığını belirterek, “Kudüs Günü’nde halkın katılımı destansıydı. Bu halk hareketi büyüktür. Halkın görkemli katılımı siyasi bir hereket ve Kudüs'ün savunmasıdır” dedi.

İmam Hamanei, "Gerçek şu ki, işgalci ve katil Siyonist Rejim Kudüs'e hakim olduğu sürece, yılın tüm günleri Kudüs Günü olarak kabul edilmelidir." dedi.

İmam Hamanei, halihazırda işgal rejiminin zayıf durumda olduğunu ve onun en önemli destekçisi olan ABD'nin de peş peşe yenilgiye uğradığını ifade ederek, ABD'nin Afganistan'daki savaşta, İran’a azami baskı politikasında, Asyalı güçler karşısında, dünya ekonomik kontrolünde ve iç yönetimde hezimete uğradığını söyledi.

Batı Asya bölgesindeki direnişin önemine dikkat çeken İmam Hamanei, "İslam dünyasının sorunları ve her şeyden önce Filistin sorunu ancak ve ancak direniş gücüyle çözülebilir." dedi. 

Arap dünyası başta olmak üzere İslam dünyasına Arapça seslenen İmam Hamanei, "Kutsal kent Kudüs Filistin'in kalbidir ve denizden nehire kadar Filistin toprakları işgal edilmiştir." ifadesini kullandı.

İnkılap Rehberi, Filistin halkının gösterdiği direniş ve cesaretini takdir ederek, Filistinli gençlerin şehadet operasyonlarını Filistin için bir savunma kalkanı ve farklı bir geleceğin habercisi olarak nitelendirdi ve "Günümüzde Siyonistlerin 'yenilmez ordusunun yerini Filistin ve tüm Batı Asya'daki 'yenilmez irade' almış ve suç ordusu, saldırı taktiğini savunmaya çevirmek zorunda kalmıştır." açıklamasında bulundu.

Siyonist Rejim'in çeşitli siyasi ve askeri sorunlarla boğuştuğunu anlatan İnkılap Rehberi, "Rejimin başındaki eski cellat ve cani, Kudüs'ün Kılıcı hemasetinin ardından çöplüğe katıldı ve bugünkü halefleri her saat başka bir destanın meydana gelmesini bekleyip duruyor." dedi.

İmam Hamanei, "Filistin'in tamamı direniş sahası haline geldi ve Filistin halkı birlik ve beraberlikle mücadeleyi sürdürmeye kararlı. Bunlar, Filistin direniş gruplarının işgalci rejime karşı tamamen hazır olduğunu gösteriyor." diye konuştu.Add new comment