Venezuela Devlet Başkanı, Suriye'yi Ziyaret Edecek

Thu, 20/01/2022 - 16:11

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Suriye’nin terör saldırısıyla karşı karşıya kaldıktan sonra ulaşabildiği barış ve istikrar ortamını Suriye halkı ve liderleriyle kutlamak için yakında Suriye’yi ziyaret edeceğini ilan etti.

Welayet News  - Cumhurbaşkanı Maduro, Suriye’nin Karakas Büyükelçisi Halil Bitar’a görevinin sona ermesi münasebetiyle Birinci Sınıf Liyakat Madalyasını verirken, madalyanın Büyükelçi Bitar’a verilmesinin, Anti-emperyalist ve anti-terörist olan ve refah ve ortak ekonomik büyüme için barışı arzulayan Venezuela ve Suriye halkları arasındaki ortak dostluğu ve karşılıklı hayranlığı yansıttığını belirtti.

Maduro: “Suriye halkının tarihini, kahramanlığını, kararlılığını ve terör örgütlerine karşı mücadelesini takdirle karşılıyoruz. Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın cesaretini takdir ediyor ve kahramanca duruşunu selamlıyoruz. Amerikan terörist saldırganlığına ve dünyadaki suç ortaklarına karşı tarihi bir başarıya imza attı. Rusya, Çin, İran ve diğer anti-emperyalist halklar gibi müttefiklerinin ve Venezuela’nın manevi ve ruhi desteğiyle zafere ulaştı” dedi.

Maduro, Suriye’nin kültürlerin merkezi olduğunu vurgulayarak, Suriye’nin yeniden inşasında haklarına saygı gösterilmesi çağrısında bulundu.

Tüm Venezüelalı işadamları ve Venezuela’daki Suriyeli azınlığın katılımıyla Şam’da bir ekonomi ve yatırım fuarı düzenleme fikrini önerdi ve yeniden yapılanmaya yardım etmeye hazır olduklarını teyit etmek için Dışişleri Bakanına buna hazırlanması ve iş adamlarını davet etmesi talimatını verdi.Add new comment