BAE Tehlikeli Bir Oyun Oynuyor

Sun, 16/01/2022 - 08:29

Yemen'in El Mesire Gazetesi  BAE'nin Yemen'in Güneyindeki hasmane girişimlerine işaretle  bu girişimlerin devam etmesi halinde BAE'nin cam kuleleri ve petrol tesislerinin İHA ve füze saldırılarına maruz kalabileceğini belirtti.

Welayet News - Yemen El Mesire Gazetesi cumartesi günü Şabve ve Marib eyaletindeki son gelişmeler ile ilgili haberinde, BAE'nin bu iki eyaletteki kışkırtıcı eylemleri hususunda uyarılarda bulundu.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti'nin (Sanaa merkezli) resmi gazetesi, BAE'nin Şabve eyaletine emrindeki paralı asker ve tekfirci unsurları göndererek tehlikeli bir oyuna giriştiğine tepki olarak; "Kesin yanıt uyarısı" başlığını attı.

Yemen medyası, Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri'nin son birkaç gün içinde saldırganların ağır kayıplarını açıkladığı konuşmalarına ve BAE'ye eylemleri hakkında uyarılarına atıfta bulunarak, Yemen Silahlı Kuvvetlerinin ülkeyi ve halkı savunmak için hazır olduğunu vurguladı.

Gazete, "Son üç gün içinde BAE paralı askerlerinin kayıplarına ve zayiatlarına ek olarak, gözlemciler BAE'nin Abu Dabi'ye yönelik muhtemel saldırıların maddi, insani ve ekonomik zarara yansıyacağını vurguluyor. Yemen'in güçlü ellerinin önündeki savunmasız petrol tesisleri ve kırılgan cam kuleleri erişebilir bir hedeftir." ifadelerine yer verdi.

BAE iki haftadan fazla bir süredir Şabve eyaletine Selefi-Tekfirci unsurları gönderiyor.

Geçen günlerde Yahya Seri çok sayıda saldırganın füze ve İHA  operasyonlarında öldürüldüğünü veya yaralandığını duyurdu ve Yemen'in bu saldırganlar için Şabve ve Marib'i cehenneme çevireceğini söyledi.

Tags: 


Add new comment