Husi: Düşmanlar Bölücülükle Yemen Halkına Hakim Olmaya Çalışıyor

Tue, 30/11/2021 - 19:33

Yemen Ensarullah lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi Pazartesi akşamı el-Beyda vilayetinden bir heyeti ağırladı.

Welayet News  - El-Mesire haber ajansı, el-Husi'nin Suudi-BAE saldırgan koalisyonunun el-Beyda eyaletini hedef aldığını ve halkının yaralandığını belirttiğini aktardı.

Seyyid Abdulmelik el-Husi, "Yemen halkı arasında gerçekleşen toplantı ve görüşmeler, Yemen halkının kardeşlik, işbirliği ve mutabakatının gerçek görüntüsünü ortaya koymaktadır." diye belirtti.

Ensarullah lideri, "Kamu barışını güçlendirmek ve anlaşmazlıkları çözmek istiyoruz... Hükümetin ve toplumun hizmet sunmak için birlikte çalışmasını istiyoruz." dedi.

El-Husi, sömürgeci İngilizleri Yemen'den sürülmesi konusuna da değinerek şöyle dedi: "30 Kasım, Yemen tarihinde parlak bir gün. Bu tarih, Yemen'in İngiliz sömürgesinden bağımsızlığını kazandığı gündür."

Ensarullah lideri ayrıca Suudi-BAE saldırgan koalisyonunun suçları hakkında da konuşarak şöyle dedi: "Bu koalisyonun el-Hudeyde'deki suçları vahşetlerinin göstergesidir. Özellikle de anne karnından bir cenini çıkarmaları ve yoksul bir aileyi hedef almalarında."Add new comment