ABD: İran Füzeleri Hedefleri Yüksek Hassasiyetle Vurabiliyor

Thu, 25/11/2021 - 19:11

İşgalci ABD’nin Batı Asya Bölgesi Komutanı General McKenzie, İran’ın balistik füzelerinin gücünü itiraf etti  ve nokta vuruşu yaptıklarını söyledi.

Welayet News  - Centcom Komutanı McKenzie, Time dergisine verdiği mülakatta İran füzeleri hedeflere isabet bakımından ispat edilmiş dikkate sahip olduğunu belirtti.

General McKenzie, İranlıların son üç beş yılda yaptıkları çalışmalardan birinin, balistik füzelerden çok güçlü bir platform oluşturmaları olduğunu ifade etti.

"İran, füzeleri hedefleri yüksek hassasiyetle vurabileceğini kanıtladı" ifadelerini kullanan McKenzie, "İran son beş yılda yüksek kabiliyetli balistik füze fırlatma platformları kurdu’ dedi.

General McKenzie ayrıca İran’ın nükleer programı hakkındaki iddiaları tekrarlayarak, ABD Başkanı Biden İran’a nükleer silah elde etmesine müsaade etmeyeceklerini söylediğini kaydetti.

McKenzie’nin bu sözleri, İran ve 4+1 grubu 29 Kasım’da Viyana’da yeni tur müzakerelere başlayacakları bir sırada gündeme geliyor. İran’ın bu müzakerelerde en önemli amacı, Amerika’nın dayattığı yasadışı yaptırımları sonlandırması.

Tags: 


Add new comment