Bankalar döviz alım-satım işlemi yapmıyor

Tue, 23/11/2021 - 15:36

Türkiye'de birçok kişi, bankalarının mobil ve internet bankacılığına erişim sorunu yaşadığını belirtti. Konuya ilişkin bankalardan herhangi bir açıklama gelmedi.

Welayet News  - Dün akşam saatlerinde başlayan ve bugün giderek yoğunlaşan döviz kurundaki artışın önlenememesiyle birlikte birlikte bankalar döviz alım-satım işlemlerini kısa süreli olarak durdurdu.

Türk Lirası'nın serbest düşüşe geçmesiyle birlikte dolar kuru bugün 13,50 seviyesini aşarak tarihi bir rekor kırdı.

Döviz kurundaki bu hareketliliğin inanılmaz boyutlara ulaşmasıyla bankaların mobil uygulamaları üzerinden döviz alım-satım işlemleri yapılamamaya başladı. Bankaların işlemleri kısa süreli olarak durdurduğu düşünülüyor.

Konuya ilişkin bankalardan bir açıklama gelmedi.

Yapı Kredi, internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanan birçok müşteri, bugün öğle saatlerinde sonra mobil uygulamada bazı sorunlar yaşadığını bildirdi. Yapı Kredi Bankası, mobil uygulamasına sistemde yaşanan bir sorundan kaynaklı erişim sağlanamadığı aktarırken bunun geçici bir sorun olduğunu bildirdi. 

İş Bankası kullanan bazı kullanıcılar da benzer hata almaya başladıklarını belirtti.

Öte yandan, piyasadaki anlık volatilitenin fazla olması sebebiyle bugün bazı döviz büroları satışı durdurarak sadece alım işlemi yapmaya başladı. Piyasada TL'nin fazla olduğunu belirten işlemciler, "İstikrar olmadığı için tahtayı kapatmak zorunda kaldık. Ne müşteri ne biz mağdur olalım" açıklamasında bulundu.Add new comment