İbrani Medya: Nasrallah'ın Sözleri Son Yıllardaki En Önemli Konuşmalarındandı

Tue, 19/10/2021 - 13:55

Siyonist rejim medyası, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri'nin pazartesi gecesi yaptığı sözlerin son yıllardaki en önemli konuşmalarından biri olduğunu belirtti.

Welayet News  - El-Meyadin haber kanalına göre, siyonist rejim medyası Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ın dün akşam yaptığı bir konuşmaya tepki göstererek, sözlerini birkaç yıldır yapılan en önemli konuşmalardan biri olarak nitelendirdiler.

Öte yandan İbranice yayın yapan Kan ağının Arapça uzmanı Ruay Kayes, Nasrallah'ın dün akşamki konuşmasının Yemen savaşı nedeniyle Suudi Arabistan'a karşı ilk kez yaptığı konuşmaya benzediğini söyledi ve ‘her konu İsrail ile ilgili de değildi’ ifadelerini kullandı.

Kayes şöyle devam etti: "Sonunda, maskeler Lübnan'ın iç meselelerinden kaldırıldı ve Samir Caca liderliğindeki parti ile savaş yolda gözüküyor’’

İbranice yayınlanan Yedioth Ahronoth gazetesi de Seyyid Hasan Nasrallah'ın konuşmasına tepki gösterdi.

Gazete, "Nasrallah Samir Caca’nın adını anmayı reddetti ve sonunda El-Kuvvet el-Lübnaniyye Partisi ve liderinin Lübnan için en büyük tehdit olduğunu söyledi" diye yazdı.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Pazartesi gecesi Beyrut'taki Beytut olayı da dahil olmak üzere Lübnan'daki son gelişmeler hakkında konuştu ve bu olayları önemli ve tehlikeli olarak nitelendirdi.

Seyyid Hasan Nasrallah, Samir Caca liderliğindeki Lübnan güçlerini Lübnanlı Hristiyanlar için en büyük tehdit olarak nitelendirdi ve partinin planının Tayuna olayında planladığı gibi ülkede bir iç savaş çıkarmak olduğunu söyledi.Add new comment