İran'dan İşgal Rejimine Uyarı

Thu, 14/10/2021 - 14:26

İran'ın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mecid Taht Revançi, Güvenlik Konseyi dönem Başkanı'na yazdığı mektupta, işgal rejimi ‘İsrail'in nükleer programı dahil İran'a karşı her türlü olası manevrası ve hesap hatası hakkında uyarıda bulundu.

Welayet News  - Büyükelçi dün Güvenlik Konseyi dönem Başkanı'na hitaben yazdığı mektupta, işgal rejiminin son tehditlerine yanıt verdi.

Mektupta, geçtiğimiz aylarda, işgal rejiminin kışkırtıcı ve maceracı tehditlerinin sayı ve sıklığının sürekli arttığı ve alarm verici bir seviyeye ulaştığına temasla, en son olarak işgal rejimi genelkurmay başkanının İran'ın muhtelif alanlardaki kabiliyetlerini yok etme operasyonunun her zaman süreceğini ve İran'ın nükleer programına karşı operasyon planlarının genişlediğini söylediğine dikkat çekti.

Revançi, İran'ın daha önce de işgal rejiminin tehditlerine karşı itirazlarını BM Güvenlik Konseyi başkanlığına ilettiklerine işaretle, işgal rejiminin BM'nin kurucu üyelerinden birine karşı açık ve sistematik tehditlerinin BM Anlaşması dahil uluslararası hukukun açık ihlali sayıldığını vurgulayarak, siyonist rejimin  İran'ın nükleer programına karşı terör saldırılarından sorumlu olduğunu vurguladı.Add new comment