UNICEF'in Yardım Adı Altında Siyonist Propagandası+FOTO

Mon, 03/05/2021 - 19:34

Yemen'in el-Hudeyde eyaletindeki yerel yetkililer, Filistin yerine Siyonist rejimi tanıtma planlarını içeren yüzlerce UNICEF bağış paketine el koydu.

Welayet News  - El-Hudeyde eyaletindeki yerel yetkililer, işgalci Siyonist rejimi resmi olarak tanıyan haritaların bulunduğu 786 okul bağış çantasına el koydu.

El-Mesire haber ajansının bildirdiğine göre UNICEF, el-Hudeyde vilayetindeki Yemenli öğrencilere çanta ve haritalar dağıtmayı planlıyordu, ancak sevkiyat el-Hudeyde eyaleti polis şefi Mehdi el-Kehlani ve görevli amir Cabir el-Razihi'nin katılımıyla ele geçirildi.

Cabir el-Razihi bu konuda yaptığı açıklamada, "Bu tür sevkiyat ilk defa tespit edilerek el konulmuyor; bu geçmişte de gerçekleşmişti." dedi.

El-Razihi, yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: "Söz konusu kuruluşların Yemen halkına yardım etmek adına yürütülen bu tür eylemleri, ABD ve İsrail gibi küresel müstekbir güçlere hizmet etmek için düşmanca faaliyetler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir."

El-Razihi son olarak şöyle dedi: "Kuruluşların, özellikle de UNICEF'in bu tehlikeli ve düşmanca eylemi, Yemenli çocuklara Siyonist rejimi tanıma kültürünü aşılamaya çalışmanın bir başlangıcıdır. Böylece Yemenli gelecek nesiller, Siyonistlerle ilişki kurma kültürüne sahip olmaları sağlanacaktır."