Yemen Mahkemesinden Trump, Suudi Kralı ve Veliaht Prens Hakkında İdam Hükmü

Per, 01/10/2020 - 17:49

Saada'daki bir mahkeme, Yemen öğrenci otobüsüne düzenlenen saldırı nedeniyle aralarında Suudi kralı ve veliaht prensinin de bulunduğu 10 kişiyi idam cezasına çarptırdı.

Welayet News  - Yemen’in kuzeyindeki Saada ilinde bulunan üst düzey bir mahkeme, Saada’nın Zahyan Çarşısı’nda öğrenci taşıyan bir otobüse hava saldırısı düzenlemekle alâkalı olarak on kişiyi idama mahkum etti.

Saba haber ajansına göre, Yargıç Riyad el-Razami başkanlığındaki mahkeme: Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz’i, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı, Türki bin Bender bin Abdulaziz’i, ABD Başkanı Donald Trump’ı, ABD eski Savunma Bakanı James Mattis’i, Yemen’in firari eski Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mensur Hadi’yi, Hadi'nin yardımcısı Ali Muhsin el-Ahmer’i, Yemen eski Başbakanı Ahmed Abid bin Deghar’ı ve firari Hadi hükümetinin savunma bakanı Muhammed Ali Ahmed el-Magdaşi’yi idam cezasına çarptırdı.

Mahkeme ayrıca bu bireylerin şehit olmuş çocukların ebeveynlerine 10 milyar dolar tazminat ödemelerine karar verdi.Yeni yorum ekle