Ayhan Bilgen: Yargılandığım dosyalar Zekeriya Öz'e ait

Pt, 28/09/2020 - 18:05

Gözaltında rahatsızlanan Ayhan Bilgen, tekrar zehirlenmemek için sadece su içeceğini açıkladı. Bilgen yargılandığı dosyaların FETÖ'den aranan eski savcı Zekeriya Öz ve ekibine ait olduğuna dikkat çekti ve “Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir" dedi.

Welayet News  - Gözaltında bulunan Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen, bu hafta yargılanacağı üç dosyanın da FETÖ soruşturmasından aranan eski savcı Zekeriya Öz ve ekiine ait olduğunu belirtti. Bilgen, zehirlenmesinin ardından sadece su tüketeceğini söyledi.

Ankara merkezli yürütülen “Kobane soruşturması” kapsamında 25 Eylül’de gözaltına alınan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, avukatları aracılığıyla zehirlenme ve belediyeye kayyum atanacağı iddialarına ilişkin mesaj gönderdi.

Gözaltında zehirlenmesinin ardından sadece su tükettiği bilgisini veren Bilgen, “Herkese selamlar. Hem buradaki görevliler hem de hastane personeli üzerlerine düşeni yaptı. Ama buradaki koşullarda aynı gıdaları almak, tedaviye imkan vermeyecektir. Bu nedenle bundan sonra, gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım” dedi.

KAYYIM İDDİALARI

Kars Belediyesi’ne kayyım atanacağı iddialarına ilişkin Bilgen, “Belediyemize kayyum atamayı düşünenler, yüz elli yıl önce Rus Askeri Valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar. Vali şehri yönetemeyince, şura kurmak zorunda kalmıştı” ifadelerini kullandı.

''ZEKERİYA ÖZ'ÜN PİSLİĞİ'

Bilgen, bu hafta yargılandığı 3 davanın görülecek duruşmalarla ilgili şunları söyledi: “Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta boyunca yargılandığım, tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir.” 

Tags: 


Yeni yorum ekle