Hamas: Direniş, İstikbara Karşı Zaferin Tek Yolu

Sa, 15/09/2020 - 17:26

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Tahran temsilcisi Haled Kuddumi, milletlerin ABD ve küresel istikbara karşı zafer yolu, direniş mantığı ve İslam ümmetinin vahdetinden ibaret olduğunu belirtti.

Welayet News - Pazartesi günü İran’ın Kum kentinde düzenlenen uluslararası Şebab’ul Mukaveme Küresel Cephesi zirvesinde konuşan Kuddumi bu konuya vurgu yaparak, siyonist rejim İsrail bazı Arap rejimlerle ilişkilerini normalleştirmekle bu ülkelerin halkını karşısına aldığını belirtti.

Hamas temsilcisi Kuddumi, bugün siyonist rejimle ilişkilerini normalleştiren ülkeler İslam ümmetine ihanet ettiklerini vurguladı.

Arap rejimlerin İsrail ile ilişkilerini normalleştirme anlaşmaları pek uzun sürmeyeceğini kaydeden Kuddumi, BAE ve Bahreyn rejimlerinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeleri bu ülkelerin elebaşıları için maddi hüsrandan başka getirisi olamayacağını kaydetti.

Zirveye telekonferans yöntemi ile katılan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım da bazı Arap rejimlerin siyonist İsrail’le ilişkileri normalleştirme anlaşmalarını kınayarak, hiç bir ülke Filistin’in yerine karar veremeyeceğini belirtti.

Şeyh Naim Kasım şöyle ekledi:

BAE ve Bahreyn rejimlerinin siyonist İsrail’le ilişkileri normalleştirmeleri Filistin ve Kudüs’e ihanetti ve Filistin milletine hiç bir faydası olmayacaktır.

5. uluslararası Şebab’ul Mukaveme Küresel Cephesi zirvesi BAE ve Bahreyn rejimlerinin siyonist İsrail’le ilişkileri normalleştirmelerini kınamak üzere Pazartesi günü Kum kentinde düzenlendi.Yeni yorum ekle