Direniş, İlhak planını büyük İntifada'ya dönüştürebilir

Pt, 29/06/2020 - 20:46

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Büro üyelerinden Mahmud ez Zehar, Siyonist rejimin direniş ile doğrudan yüzleşmekten korktuğu için Batı Şeria topraklarını işgal topraklarına ilhak planını aşamalı olarak hayata geçirmek istediğini vurguladı.

Welayet News - Tasnim Haber Ajansı'na konuşan ez Zehar, Siyonist rejimin Filistin'de ve etrafındaki bazı ülkelerde halk gösterilerinden korktuğu için Batı Şeria'yı işgal topraklarına ilhak etme planını aşamalı olarak uygulamaya çalıştığını kaydetti.

Hamas üyesi, Filistinliler'in direniş gücünün kat kat artması ve daha güçlü ve ektin şekilde İsrail'in işgali karşısında durmaları gerektiğini vurguladı.

Bu arada, Fetih hareketi dün yaptığı açıklamada Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın İsrail işgal yönetiminin Batı Şeria'nın bazı bölgelerini ilhak planına karşı Filistinlilerin çabalarının birleştirilmesi yönünde yaptığı çağrıyı memnuniyetle karşıladığını dile getirdi. 

Fetih hareketinin Merkez Komitesi'nin Özel Sekreteri Cibril Recub yaptığı açıklamada; "Fetih'in elleri her zaman birliğe ve safların sağlamlaştırılmasına açıktır. Birlik, Filistin'in ulusal mücadelesinin en önemli temellerinden birini oluşturmaktadır. Birlik olmadan işgale, Yüzyılın Anlaşması'na ve ilhak planına karşı durulması mümkün değildir" dedi.Yeni yorum ekle