Ensarullah'tan Suudi Rejime Büyük Darbe!

Pt, 30/03/2020 - 11:03

Yahya Seri dün yayınladığı bildiride Yemen füze ve İHA birliklerinin Suudi koalisyona yönelik Riyad hükümetine en büyük savaşı başlattığını belirtti.

Welayet News - Seri, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da hassas hedefleri Zulfikar füzeleri ve Semad 3 İHA’ları ayrıca Cizan, Necran ve Asir bölglerinde ekonomi ve askeri hedefleri de bir çok füze ve Kasıf K2 avcı İHA’larla hedef aldıklarını belirtti.

Yemen silahlı güçleri sözcüsü ayrıca söz konusu saldırıların Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik Bedreddin Husi’nin vaatleri doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi.

Yahya Seri ayrıca, Yemen kuşatması ve yapılan saldırıların devam etmesi durumunda Suudi yönetimini daha ağır saldırılarla tehdit ederek, bu “özel” ve “geniş” operasyonlarla ilgili gelecek günlerde daha detaylı bilgi aktaracaklarını da sözlerine ekledi.

Abdulmelik Husi geçen hafta Perşembe günü Suudi koalisyonun saldırısının 6. Yılı nedeni ile yaptığı açıklamada Suudi rejimin savaşın 6. Yılda bir çok kez “gafil avlanacaklarını” belirtti.

Suudi medya çevreleri Pazar sabahı Riyad kentinde iki füzenin Riyad’a fırlatıldığını fakat hava savunmanın her iki füzeyi imha etmeyi başardığını iddia etmişti.Yeni yorum ekle